ROK 2021

Posted on

ROK 2021

1202 km – cca tolik mají letos v horách naťapáno moje nožky smraďošky.

Ono ty nohy jinak jako voní, že jo, ale neznám moc lidí, kterým by voněly i po pořádným výšlapu 😀
____________________________________

Každopádně, aby nedošlo k nedorozumění, ke kterým na internetu často dochází. S nikým se nepředháním. Pouze si takto sleduji svoje zlepšování v chůzi. Kdysi to bylo za rok 450 km 🙂 Mě to prostě baví a ráda sleduju, jak se zlepšuju.

A teď si pojďte přečíst nejlepší příběhy roku 2021

1.1.

Říká se, že jak na nový rok, tak po celý rok. Proto už nějaký ten rok vítám další rok východem slunce na horách s nejbližšími. Musím potvrdit, že na tom něco bude – aneb s přítelem jsme pořád spolu, pořád se milujeme a italskou domácnost nemáme 😀 😀 a přátel, kteří vždy pomůžou, povzbudí, potěší, mám okolo sebe dost.
Nový rok 2021 nám uchystal (vlastně Krakonoš to uchystal) úžasnou podívanou! Ač to ze začátku vypadalo, že si vyjdeme na kopec, v mlze si popřejeme „štastnej, novej“ a pofrčíme na saních dolů, stáli jsme asi půl hodiny na Zlatém návrší a pozorovali to, co se zrovna odehrávalo.
Já jsem klasicky s foťákem pobíhala sem tam, štěbetala jsem, jak je to úžasný, že to není možný, že je to neuvěřitelný.

9.1. – 12.1.

Napíšu Vám to takhle – byť jako jedu za kámoškou Barčou do toho Šumperka kvůli těm horám, kvůli Jeseníkům, tak si z výletu vždy odvezu hlavně to, jak dobře jsem si tam nacpala pupek! 😀

Lidi!!
Cakirs Burger – Šumperk
Nejen párek – Velké Losiny
se uchrochtáte k smrti! 😀

Ale jinak jsou Jeseníky moc pěkný! 😀 Ne, vážně. V lednu mě Barča vytáhla do Jeseníků na návštěvu, že jsem je nikdy v zimě neviděla a chtělo by to napravit. Dalo by se říct, že zasněžené lesy mám i v Krkonoších, ale tady to bylo jiné. Všechny hory nejsou stejné. Nádherné to bylo a moc, ovšem jiným způsobem než jak to znám z Krkonoš.

4.6. – 13.6.

GR221 – Mallorca (přechod pohoří Serra de Tramuntana)

Já to překládám jako Trauma přechod, protože ten název „Tramuntana“ neumím správně vyslovit. Nebo takhle, prostě vždycky, když chci někomu říct, jak se to jmenovalo, tak mi tam vleze „Trauma.“ 😀
Jinak je to nejlehčí trek Evropy, takže to žádné trauma není.

GR221 nebyla letos v plánu. S mým chlapákem se už známe strašně moc pátků a já si ho (když jsme spolu začínali chodit) otestovala na přechodu Šumavy 😀 Hodná přítelkyně – ale mě zajímalo, zda zvládne moje tempo, a to, jak se ráno vzbudím na takových výletech opuchlá, smradlavá, špinavá.
Jsme spolu doteď!
A já tím chci říct, že jsem jednoho dne takhle seděla v práci a my s přítelem jsme měli dohodu, že on naplánuje týden dovolené a já naplánuju týden dovolené. A tak si tak sedím v práci a napadlo mě, co si před TMB dát nějakou příjemnou dovolenou. Mallorca? Hmm? No zkusím to mýmu Márovi napsat.
Souhlasil!
Když jsem se ho na konci treku ptala, že chci upřímně slyšet, jak se mu to líbilo, tak byl nadšenej. Povídal, že si příští rok dáme něco podobnýho (jupííí) a že se mu líbí, jak člověk vypne, nad ničím se nestresuje a jen si kráčí přírodou (a v noci čuchá smradlavou Hanču).

2.7. – 6.7.

Mám dva kámoše, které znám už 12 let (je to možný ty brďo). A my spolu už nějaký ten rok vyrážíme v červenci na prodloužený víkend do Tater. Vždy s sebou přibalíme další pasažéry z řad našich kamarádů, kteří jedou s námi. Letos se k nám přidal Dan s Míšou.
Plán na tento prodloužený víkend měl v režii Ondra. On ho má tak nějak vždy 😀 Tentokrát jsem ale prosila o omrknutí Télgártu, tak mi bylo vyhověno!
Páč jinak by na našem pokoji nebyla italská, ale italsko-česká domácnost! 😀 😀 😀

Za ty tři dny jsme si vyrazili na Velkou Svišťovku, prošli se okolo Télgártu a poslední den jsme došli na Rysy.
Nezapomněli jsme na degustaci drinků z Tatranského čaje, na nacpání pupků haluškami, svíčkovou a kachnou a hlavně jsme se nezapomněli dobře bavit! 🙂

28.7.

Ještě před tím než jsem bez Máry odjela na TMB (on už neměl dovolenou, tak kdyby nějaké zvědavce zajímalo, proč nejel 😀 ) jsem si chtěla dát trochu do těla a ty nohy připravit na to, co je čeká. Je mi jasný, že tyhle vzdálenosti si dá už lecjakej blázen, píšu blázen, ne normální člověk 😀 Šla jsem tedy za Márou, že mě napadlo ujít za den v Krkonoších 40 km. Nejvíc jsem tam zatím ušla 35 km.

Řekl, že to zní děsně lahodně a kdy jdeme. Zajásala jsem, naplánovala nám víkend (druhý den v hotelu na regeneraci, hraní kulečníku, popíjení ginu s tonicem aj.) 😀 😀
Den to byl vážně děsně lahodný. Začali jsem už před východem slunce, který byl u Luční boudy naprosto neuvěřitelný a pokračovali dál. Těch 40 km uteklo neuvěřitelně rychle, oba jsme na konci říkali, že bychom si dalších 10 km klidně dali, ale nechtěli jsme to zbytečně přehánět.

Věřím, že si někdo poví, jak si tohle můžeme užít.
Hele, my ten způsob života máme nastavený prostě takhle. Baví nás to, vypneme u toho, zvládneme si odpočinout, kochat se, v klidu se najíst, obejmout se a dívat se na ty scenérie. Já bych třeba taky mohla napsat, jak si někdo může užít dovolenou jenom na pláži. To je pro mě sebevražda 😀 Ale chápu, že některé to ležení na pláži baví stejně, jako nás 40 km za den v horách 🙂

srpen

Dočkala jsem se!
Na tenhle výlet jsem se těšila už od roku 2020. Konečně tu byl, konečně jsem stála u brány, která znamenala start a cíl treku.
Tour du Mont Blanc.
Kdo chcete a můžete, neváhejte a vydejte se na tento nejkrásnější trek Evropy. Vím, že jednou ho chci přejít i s přítelem, protože bych mu ráda ukázala něco při čem se tají dech.
Společnost na treku jsem měla v podobě tří chlapáků – Pavla, Michala a Davida 🙂 Super parťáci, na které se dá spolehnout, je s nima sranda, srmděj stejně jako já, takže si není co vyčítat.

Napsat, že jsem si to užila je slabé slovo, protože vy si to musíte zažít, abyste pochopili, co jsem cítila, co viděla a do jakých kopců jsem se hrabala.
Jedno Vám ale řeknu, že jak jsem se od mýho chlapáka odloučila jenom na 8 dní, neskutečně mi chyběl! A to si člověk řekne: „Super, tak si od něj odpočinu.“ Ale ono prd. Jenom bouchli dveře od našeho bytu, že jako jedu, pac a pusu, tak už se mi začalo stejskat 😀

leden | říjen – Žďárské vrchy

S Šárkou jsme se potkaly tento rok v lednu, když kejvla na to, že se mnou vyrazít na Túr d Česká republika v půjčené dodávce.

Když jsme z Prahy vyjížděly, tak nás ani jednu nenapadlo, co nás čeká za dobrodružství. Jako třeba nefunkční topení kvůli vybité baterce, chybějící vařič s kartuší apod. Dorazili jsme na místo, odkud jsme podnikly 20 km výlet v okolí Vítochova. Šárce jsem slibovala nádhernou přehradu, tak před sebou a za sebou viděla jenom mlhu 😀
To nám ovšem nezkazilo náladu. Dorazily jsme k dodávce a náladu nám zkazilo až to, že nám nešlo topení. Po několika telefonátech s půjčovnou dodávky nám bylo sděleno, že auto má asi vybitou baterku, tak ať s autem uděláme pár koleček po okolí. Na dotaz proč nebyla v autě plynová kartuše a vařič nám bylo sděleno, že to bylo odendáno z důvodu toho, aby to v těch mrazech nebouchlo. A že by nám to někdo třeba při zapůjčení napsal?! 😀

Obě tak nějak rozpálené doběla jsme si řekly, že na to velmi slušně prdíme a že jedeme v noci zpět do Prahy, auto vrátíme a na zbytek prodlouženého víkendu něco vymyslíme. Jak jsem byla rozčilená a viděla ve tmě úplný ……… tak jsem zajela do závěje 😀

A víte, že toho ani jedna nelitujeme? Poznaly jsme totiž neuvěřitelně hodné lidi! Ani jedna jsme v životě nezapadla s autem a ani jedna jsme nikdy nešla do vesnice prosit o pomoc. Bylo asi půl 9 večer a říkaly jsme si, zda nám vůbec někdo otevře. Otevřel nám postarší pán, u kterého jsme vyprosily dvě lopaty. Půjčil nám je a po chvíli usilovného odhazování sněhu, což nám moc nešlo, došek ten starý pán s dalším pánem a paní, co nesla termosku s čajem.

Ať prej nalámeme pár větví ze smrku a dáme to pod kola, oni prej začnou odhazovat sníh. Za chvíli byla dodávka ze závěje venku. Pán si vzal lopaty nazpět a ti dva milí lidé, co přišli s ním nás nechtěli nechat odjet a že u nich musíme přespat. Bylo nám to nejdřív blbé, ale nenechaly jsme se dlouho přemlouvat a za chvíli jsme stály ve vyhřáté chodbě krásného domu.
Dojatý po úžasné večeři, skleničce vína a úžasném pokoji, který nám ti dva poskytli, jsme usínaly se slovy, že je neuvěřitelný, jak se v dnešní době najdou tak hodní lidé!

Na podzim jsme se sem vydaly znovu, že naše zachránce navštívíme a rovnou si přitom dáme krásný výlet přes místa, kde jsme v zimě viděly úplný prd 😀

přespávačky v horách

Když nepočítám Tour du Mont Blanc a Mallorcu, tak jsem si letos pochrápala venku v horách 4x. Je mi divné, že tak málo, takže si myslím, že ještě na něco přijdu 😀
První přespávačka se podnikla v lednu na Rýchorách. Původně jsme chtěli přespat v té útulně, co je na fotce, ale ta byla pro naše překvapení uzavřená (na internetu se o uzavření nic nepsalo, spíš se jevila jako otevřená). Nevadilo! 🙂 Vždy je fajn mít plán B, proto jsme se rozešli k postarší útulně v lese, která díky bohu otevřená byla, a kde se k nám nikdo nepřidal. Ono v tomhle tyhle zapadlý útulny mají svoje +, že to tam lidi moc netáhne kvůli tomu, že to je v lese a nemají tam žádné výhledy.

V létě jsme s Márou podnikli další chrápání venku. Tak nejenom, že jsme si vcelku spálili čumáky, trochu se picli rumem (no dobře, tak jsem se picla hlavně já), ale pokecali jsme s další partou lidí, kteří přišli přespat s námi. Usnuli jsme hned vedle útulny venku, neboť bylo děsné vedro a ráno nás vítal krásný východ slunce. Ten horský vzduch má něco do sebe, páč ráno jsem si připadala jako květinka. Připadala, né vypadala! 😀

Já si pak střelila jedno přespání úplně sama, a to poprvé v životě! Mára musel do práce a já na poslední chvíli nepřekecala nikoho s sebou. Upřímně jsem to už vzdávala, protože samotné se mi fakt nechtělo, ale nohy říkaly: „Ty brďo ty seš líná, to se vážně chce válet doma?“ No vyrazila jsem a bylo to boží! 😀 Přišla jsem k útulně v 7 večer, kdy tam už byli dva kluci, o kterých vůbec nevím, jak vypadají, protože už v 7 večer byli zalezlí ve spacákách a tuhli 😀 😀 😀

No a ta poslední přespávačka, která se měla odehrát opět v útulně se nakonec odehrála na Labské boudě 😀 Jsme si to chtěli udělat trochu hogo fogo, dát si sprchu po ránu východ slunce a výbornou snídani na Labské boudě. Tu sprchu jsem si jako jediná z holek nedala. Vy mě už znáte, takže nemohli jste očekávat, že se po jednom dni tam venku snad budu chtít sprchovat 😀 😀
To spaní v útulnách je bomba, ale nebudu lhát, že ta snídaně na Labské boudě byla špatná. Byla úžasná! 😀

V OBLACÍCH

Mít za kamaráda pilota není vůbec špatný. Já jednoho takového mám – Petra Beneše 🙂 Každý rok s ním vzlítnu nad Krkonoše a pozoruju tu nádheru z ptačí perspektivy.

Kolikrát už jsem v tomto článku napsala o něčem, že to bylo úžasný? Napíšu to znova jo! Je to úžasný! 😀 Pamatuji se, že jsem byla z prvního vyvezení tam nahoru dost nesvá. Čekala jsem, co to se mnou udělá, zda budu koukat jenom na rozklepaný nohy s igelitkou v ruce 😀 To se nestalo ani jednou. Teď už si to maximálně bez strachu užívám! 🙂
Jinak Petr není jen můj osobní pilot 😀 Ale může tam nahoru vzít kohokoliv z vás.
Najdete ho na instagramu:
petrbenes_

Peťane, jestli ten IG nemáš veřejně přístupnej, tak si mě nepřej. Ti udělám takovou ostudu, jakou ta tvoje vesnice ještě nezažila! 😀

18.9. – 20.9.

Beskyde, Beskydeee 🙂
Kvůli covidu jsme museli 2x odložit náš výlet do Beskyd. Až letošní podzim to vypadalo, že nám covid nezhatí plány a vyjedeme. Povedlo se! 🙂 Já miluju mlhavý počasí a déšť v horách! 🙂 Ale když jsme jeli 250 km na místo, kde uvidíte to samé, co v Krkonoších (stromy a mlhu), tak mi bylo těch km trochu líto 😀

Ale výlety jsme podnikly. Já byla lehce po rýmě a hned náš příjezdový den jsme si dali pořádný krpál k rozhledně. Já hekala, funěla, zastavovala, ale došla jsem 😀 Večer jsme pravidelně luštili křížovky 😀 Jsme nacvičovali na stáří 😀

Druhý, větší výlet jsme si dali z Horní Bečvy k Radegastovi, a pak dál na Pustevny a zpět na H. Bečvu. Mlha za námi, mlha před námi, ale radosti spousty.

Kam to bude v roce 2022?

Moje / naše plány se plynutím roku hodně mění 🙂

Avšak mám v hlavě trek – Alta Via, který bych si příští rok ráda prošla. Říká se, že prej se s Tour du Mont Blancem pere o to, kdo je z nich nejkrásnější, neboť Alta Via má taky co nabídnout.

přechod Madeiry – Mára byl z přechodu Mallorcy nadšen a říkal, že by si příští rok dal něco podobného, ale o hodně víc v chillu, že si to protáhneme o několik dní a budeme přes den víc chillovat než chodit 😀 Tak mám v plánu, že bychom si mohli dát přechod Madeiry.

A co dál? Co dál, nic dál….dva sifony 😀
Já musela tuhle hlášku.

No! Láká mě toho spoustu, například Laugavegur – trek na Islandu skrz Duhové hory.
West Highland Way – aneb putování Skotskou krajinou
měla jsem v plánu i jeden dvouměsíční trek – ovšem ten pochybuji, že v roce 2022 dopadne a chci ho zatím držet v tajnosti 😀

HLAVNĚ SE Z TOHO NEPOSRAT!

UŽÍVEJTE SI ŽIVOTA, MRTVÍ BUDETE DLOUHO!

ROK 2021 VE FOTKÁCH

Tour du Mont Blanc

Posted on

TOUR DU MONT BLANC  

160 km | 10 000 m převýšení | 7 dní | nejkrásnější trek Evropy 


PROČ TMB? 
No protože jsem už dlouho nikde a nikomu nesmrděla a nepotila trenky do kopce, proto.

A hlavní důvod je ten, že jsem si TMB chtěla porovnat s GR20 (nejtěžším trekem Evropy). Porovnávám hrušky a jablka, pravda, ale pro svůj dobrej pocit jsem chtěla vědět, o kolik lehčí to je. 
A pak taky proto, že je to nejkrásnější trek Evropy (říkali – a měli pravdu 🙂 

Pojďme trochu víc do minulosti – do roku 2020, kdy jsem TMB měla jít. Dřív než TMB přišel ale bubísek (alá Covid), který mi dal STOPKU a jelo se do prďálovic. 

Takhle….ono by šlo vyjet, neboť se všichni nakonec někam rozjeli a já jenom v dobrém záviděla známým, jak si užívají výhledů z dvoutisícovek. Jelikož jsem byla ale poprděná z různých opatření, nařízení, zůstala jsem doma a s přítelem jsme si vymysleli alespoň přechod Berounky. 
__________________

Rozbalili se dárky o Vánocích, vypilo se, co se dalo o Silvestru (fajn, kecám, šli jsme hned 1.1.2021 na východ slunce, tak jsem nepila :D), přešla se Mallorca a začal se znovu zvažovat přechod TMB.
Bylo vcelku těžké najít partu, co do toho se mnou půjde. Přítel nemohl (už mu nezbývala na letošek dovolená). V plánu bylo jet v sudém počtu, abychom si do dvojice mohli rozdělit stan a netahal každý svůj + celkově i jídlo atd. 
Nakonec se odvážlivci našli a 13.8.2021 jsme stáli u startovní brány TMB v Les Houches. 

CESTA NA TMB 

 

Oni se jeli na ten trek stejně jen vyspat 😀

←  CESTA TAM 

 CESTA ZPĚT  → 

A s těmahle sráčema….ehm spáčema, překlep 😀 😀 jsem měla strávit 10 dní (to jsme ještě netušili, že to zvládneme stáhnout na 7 dní)

A jinak to byli parťáci, jak se patří!! 🙂 Byla jsem tam za ně moc ráda 🙂 

Náš modrej "blesk" 😀
Sváča po cestě
Vítačka první ráno na TMB. Kemp v Les Houches

Přes portál Hoppygo.com jsme si zapůjčili auto, neboť jsme nikdo z nás neměl na tento termín káru, které bychom věřili, že nás tam doveze 😀 

Cestu jsme započali v Praze a řítili se dál na Německo, Švajc až do Francie – Les Houches
Původně nám mapy. cz ukazovaly, že přistaneme někdy v 19:00, tak z toho nakonec bylo 22:00, neboť KFC a několik čůracích zastávek (hlavně mých) je po cestě třeba! 😀 
………………………………………………………….

KOLIK KAČEK PADLO NA CESTU  
Pronájem auta: 5500 Kč
Nafta: 4115 Kč 
Dálnička – švýcarsko = 250 Kč (ta byla ale zapůjčena od kámoše)
(9865 Kč) / 4 lidi = 2466 Kč na osobu

Parkoviště v Les Houches, kde lze nechat auto po celou dobu. Je to zadarmo a autu se tam nic nestane 🙂

TEST | KONTROLY 

CESTA TAM – Při cestě tam je povinné míst PCR či antigen test + čestné prohlášení 
….kontrola probíhala pouze na německo-švýcarské hranici. Když jsme přijížděli ke kontrole, nestačili jsme ani stáhnout okýnko a chlap na nás mával ať jedeme dál a ani nezastavujeme….  

CESTA ZPĚT – Při cestě zpět je povinné mít též PCR či antigen test + příjezdový formulář. Po příjezdu do ČR musíte nejdříve po 5 dni jít na PCR test. Cestou zpět nebyla kontrola vůbec nikde. Jeli jsme zpět v noci a nikde nikdo nebyl. Tak ty testy zvažte dle svého uvážení 🙂 

Náš 100000 hvězdičkový hotel

STANOVÁNÍ NA TMB 

Po Tour du Mont Blanc je plno kempů. Ceny se pohybují v rozmezí 6-8 euro za osobu na noc. 
Nachází se tady mnoho chat (refugie), což je větší komfort než v kempu. Taky se za ten komfort ale platí, vesmírné částky!!!
Slyšela jsem, že někdo zaplatil za noc 48 euro (bez jídla) na osobu. Někdo za polopenzi zaplatil 80 euro na osobu.

Pokud si vyberete spaní na chatách, tak  je důležité si ještě před cestou na TMB chaty zarezervovat, protože jsou vždy natřískané. 

Jestliže byste chtěli stanovat mimo kempy, tak ve Francii to možné je. Na některých místech je sice zákaz kempování (tak to dodržujte). 
Jinak stačí zalézt někam dál od chaty / kempu a je to v pohodě. 
Od jedné češky jsme dostali i tu informaci, že pokud jste ve Francii 1 km od dopravní komunikace, tak můžete stanovat, kde chcete. 

Itálie – tam jsou na to stanování mimo kempy lehce háklivější, ale i tak jsme zkusili zakempit mimo chaty a nikdo nám nic neřekl. Je fakt, že mi jsme stavěli stany až po 8 hodině a ráno se brzo sbalili. 

Švýcarsko –  tam se prý nesmí vůbec stanovat mimo kempy. Dostali jsme informaci, že pokud zakempíte opravdu až po té 8 hodině, dál od kempu, nikdo to opět neřeší. 
My jsme tedy přespávali v kempu, ALE! 😀 Jsme vyčůránci, alá čecháčci a přicházeli jsme do kempů tak v půl 9 večer a nikdo nás tam už nekontroloval = nezkáskl 😀 

STRAVOVÁNÍ A VODA NA TMB 

První noc jsme si na pánvičce usmažili lososa s bramborem. Ono tahat kilo brambor v batohu se docela pronese, ale co neuděláš pro spokojený žaludek. 

Na druhou noc jsme si k večeři koupili špagety, taveňák (kvůli kterýmu jsem nesla struhadlo, abychom si mohli špagétos posypat!!!)
………..

FURT MI TO ŽERETE? 😀 😀 

Na první večeři byl tuňák z plechovky a rýže, druhou večeři byl tuňák z plechovky a rýže, třetí večeři tuňák, tentokrát v rajčatovém nálevu a rýže, a tak další a další den 😀 

K snídani jsme měli klasicky úžasnou ovesnou kaši. Jednou malinovo-čokoládovou. Podruhé čokoládovo-malinovou, a pak už nám to lezlo krkem, tak jsme si v obchodech koupili rohlík se salámem 😀 

Ke svačině – tyčinky, oříšky, sušené ovoce, sušené maso, a pak to, co jsme si nakoupili někde v obchodech (ovoce, salámy, sýr, pečivo)

VODA 
Všude jí bylo kvantum! Na žádným treku (no fajn, já jich zase tolik nešla) jsem nepotkala tolik vody. Někde byla voda snad i na každým km. Filtr jsme neměli, voda byla čistá a nikdo žádnou asfaltérii neměl 😀 

Polévka na chatě Col de Balme
Sendvič za 7 euro na chatě Bonatti
Klasické doplnění cukru 😀 Čokoláda a Coca-cola

JE TO DOVOLENÁ (což plno lidí  nechápe – smrdět, tahat se s těžkým báglem, smrdět, potit se, smrdět), ale JE TO DOVOLENÁ 😀 
Tudíž jsme se moc neomezovali v utrácení za jídlo na chatách. 

CENY:
Coca-cola – 3 eura
Horká čokoláda – 5 euro
Kafe – 4-5 euro
Opečený toast (sýr, šunka) – 7 euro
Polévka – 11 euro 
Omeleta se slaninou a zeleninovou oblohou – 17 euro 
Tyčinky (snickers, mars…) – 3 euro

Ve Francii mají ceny jako u nás. U některých výrobků i lehce menší. Za to Švajc je extra předraženej, ale tam jsme strávili jenom necelé dva dny.
Za tuhle dovolenou jsem nechala nejvíc peněz za jídlo! 😀 Zůstalo tam za něj asi 140 euro 😀 

CO BYLO V MÉM 13 KG BATOHU 

• TARP SMD OWYHEE – @nalehko
• KARIMATKA SCOUT – @yate
• NŮŽ – @yate
• SPACÁK CUMULUS X-LITE 400 – @pod7kilo
• NEPROMOKAVÁ BUNDA CLIFF LADY – @highpoint 
• MERINO SVETR – @zajo
• TÍLKO, PODPRSENKA, LEGÍNY, ČELENKA – @drexiss
• 3x PONOŽKY 
• 3x SPOĎÁRY
• CAMELBACK – ve kterém jsem nosila klasicky 2 litry vody (a klasicky to je pro všechny málo, ale jak říká můj přítel, já jsem malá pi*ka) 😀 
• TREKOVÉ HOLE PINGUIN BAMBOO – @pinguin
• 10 pytlíků ovesné kaše
• 5 pytlíků rýže
• tyčinky, 3 balení oříšků, bonbony, sušené maso
• kapesníky
• lékarnička
• izotermická fólie
• ručník – @decathlon
• hygiena – zubní kartáček, sprchový gel, šampon na vlasy, pasta, nůžtičky, uchošťoury
• čelovka Actik – @petzl
• powerbanka
• sluneční brýle – @myroadglasses 
• !!! FOŤÁK !!!

Pokud Vám tam chybí vařič, ešus a ostatní jídlo (tak to nesl můj spolubydlící). 

MAPA TRASY 

Detailní popisy trasy najdete v článku TOUR DU MONT BLANC - den po dni (který zatím připravuji)

VYBAVENÍ 

TARP – SMD OWYHEE 

On značky @nalehko jsem v rámci spolupráce dostala na vyzkoušení tento tarp od značky Six Moon Design.

Ač jsme po téměř celou dobu TMB měli krásné počasí, tak alespoň na jednu noc se přiřítila fajn buřina, zrovna, když jsme stanovali ve 2000 m.n.m. V životě jsem nespala v tarpu a nevěděla, co od něj čekat. Koukala jsem se na strop a čekala, kdy mi spadne na xicht (Víš, to je takový to, jak těm novým věcem občas nevěříš, dokud nezažiješ). 

Tohle si musíš zažít, aby jsi pochopil, že ty tarpy prostě držej a vydržej hodně! Takže jsem se ráno vzbudila se suchým obličejem, tarp vše ustál 🙂 

Tarp samotný váží 690 g, což váhu v batohu nádherně ulehčí! 🙂 Můj dosavadní stan vážil 2,8 kg, takže rozdíl tam je velký.

Pokud chcete o něco víc komfortu, tak lze k tomuto tarpu zakoupit i podlážku, která váží 190 g. 

A aby toho komfortu nebylo málo, tak je tento tarp vybaven i moskytiérou. Tudíž hysterky jako já, které se bojí pavouků, budou víc v klidu, protože se na ně tato havěť jen tak nedostane 😀 

Do tarpu se krásně vejde můj 2 metrový chlap a oba naše batohy. Co víc si přát 🙂 

BUNDA – CLIFF LADY 

Jsem ženská, mám moc ráda barvy a jsem ráda, když jsem vidět 😀 Takže, když mi značka  @highpoint nabídla tuto bundu v rámci spolupráce, tak jsem řekla jasné JO! 
Rozkaz zněl jasně – „Koukej ji na tom TMB pořádně testnout.“

Mám ráda, když si dálkové přechody hor můžu užívat, tudíž chci šetřit každý gram. Cliff Lady je skvělý kousek v tom, že je ultralehká a nádherně sbalitelná. Dá se srolovat do malého vaku a vůbec nevíte, že ji nesete v batohu. Ve 2000 m.n.m., kde jsem se při přechodu Tour du Mont Blanc pohybovala víc než dost, foukal parádní vítr. Hodně dobře mi bunda v takovýchto chvílích posloužila, neprofoukla a nebyla mi na vrcholcích zima.
Nemám s ní zatím odzkoušený pochod ve větším dešti, ale doufám, že nám to brzy počasí umožní. Šla jsem v ní s batohem zatím v silnější přepršce a bunda si hravě poradila s vodou. Na bundě se mi líbí také ta vychytávka, že i při zapnutých přeskách na batohu, se krásně dostanu do náprsní kapsy a nemusím kvůli tomu odcvakávat přesku.

 

TÍLKO – KAYA

 

 

Značka @drexiss má božózní vzory, barvy, materiál! Já je nosím moc ráda a ještě víc jsem ráda, že mám s nimi navázanou spolupráci.

Oblíkají mě na moje cesty po Čechách a po světě 🙂 Jejich oblečení není z merino vlny, ale i tak jsem na první letošní trek – Mallorcu vzala jejich tílko, které mi vydrželo 6 dní a ani moc nesmrdělo! Což je pamparádní. 

Hele jo, přismrdávalo, ale jelikož to není merino, tak jsem byla hodně, hodně spokojená.

I na TMB jsem měla jasno, že si beru jejich tílko, legíny a čelenku 🙂 Je to skladné oblečení, které téměř nic neváží 🙂 

Prostě to musíš zkusit! 🙂 Upřímně si myslím, že jen tak nevybereš a budeš chtít všechno 😀 

SPACÁK – CUMULUS X-LITE 400Vždy jsem chtěla být housenkou, tak mi to značka @pod7kilo splnila 😀

A taky jsem chtěla být housenkou, který je ve 2000 m.n.m. v noci teplo. Tak mi to tato značka taky splnila 🙂 

Spacák Cumulus X-Lite 400 má komfortní limit do -1°C a váží 575 g. 
Opět jsem si krásně odlehčila batoh a v noci jsem si lebedila v teple 🙂 

Spacák je plněn kvalitním husím peřím a když hodně zafouká, tak chrápu dál a nevím o ničem 😀 

Oproti klukům, kteří měli spacáky – ehm teď nevím jaký, ale některé byly taky přes lehce mínusové teploty, mi bylo pořád teplo 🙂 Občas kluci řekli, že jim v jednu chvíli byla v noci zima. Mně ne, ani jednou 🙂  

Vážně jsem si dobře pochrupovala. 

KARIMATKA – SCOUT 

 

 

S touhle červenou karimatkou si už trajdám po cestách nějaký ten pátek 🙂 Nemohla chybět ani při téhle túře.

Poskytla mi ji značka @yate
Karimatka se dá sbalit do vážně malého fusaku. Váží 400 g a člověk se na ní skvěle vychrápe 🙂 
Po tu dobu, co ji mám jsem s ní spala na různých místech – tráva, šotolina. Vždy, když jsem měla spát někde na kamínkách, tak jsem pod ni šoupla alespoň termofólii pro dobrý pocit. 

Nikdy jsem ji nemusela lepit! Zatím se mnou vydržela všechno 🙂 

A nyní ji mají v nádherné petrolejové barvě ♥ 

Joo a že by šla nějaká zima od země? Nevím o tom 🙂 

BRÝLE – MY ROAD 

 

 

 

„Kam to brejlíš?“

Od značky @myroadglasses jsem dostala na vyzkoušení dvoje polarizační brýle. Na TMB jsem si vybrala jenom jedny (samozřejmě ty, které mi budou nejvíce ladit s oblečením) 😀 😀 
Fakt typická baba! 😀 

Čím začít. Jsou lehké! Je potřeba si je vyzkoušet, protože ne každému sednou. Já mám s brýlemi fakt velkej problém, protože mně se jen tak nějaké nelíbí 😀 
Tyto mi sednou výborně. 
Hlavně taky dobře vypadaj a ochrání vás přes UVA | UVB | UVC zářením. 

PRO VÍCE INFO: 


ONLINE PŘEDNÁŠKA 
11.10.2021 | 20:00 hodin 


MĚLNICKO | KOKOŘÍNSKO

Posted on

V srpnu jsem si na 5 dní vyrazila v rámci spolupráce s @visitcentralbohemia do turistické oblasti Mělnicko Kokořínsko.

Na chvilku jsem z hor seběhla více dolů mezi malé kopečky.

Pojďte si přečíst, co jsem za těch 5 dní navštívila 🙂

1. DEN

BÓŽA – BOŽKA – BOŽENKA
(hmm, prostě to je Yetina, která má mnoho jmen). Já normálně dávám autům jména podle toho, jaký den si je vyzvednu 😀

Tady Božku jsem si vyzvedla, když tedy svátek slavila Boženka. Vyrazila jsem směr Harasov a zde jsem si naplánovala svůj první výlet, který měřil okolo 24 km.
____________________________________

Věřím, že jste už na začátku pochopili (hlavně vy, co mě znáte), že tohle nebude nijak moc pohodový výlet, kde si za den pošlapu jen 5 km 😀


Pravdou je, že první den to nebyl úplně okruh. Část cesty jsem šla stejnou cestou zpět, ale určitě se to dá naplánovat tak, abyste si to jako okruh prošli.

Božka tedy zaparkovaná na parkovišti Harasov, beru bágl a jdu! 🙂

____________________
Předem chci zmínit, že toto je nádherné místo na kempování! Opravdu se mi tento kout líbil. Je tu skvělé bistro (Harabistro), kde výborně vaří, rybník, kam můžete vytáhnout třeba paddleboard.
____________________

Abyste se dostali k vyhlídce, odkud můžete vidět hezky na Harasov, tak si pěkně zafuníte! Dobře, tak hrozný to zase není 😀 Ale spoďáry maličko zapotíte. Určitě neberte kočárek, protože pro něj tu terén není vhodný. Na vyhlídku navíc vedou schody.

Znáte to?
Takový to, jak vyjdete kopec, jste na vyhlídce a vydejcháváte ten kopec a do toho: „Jo, krásný to je.“ 😀
Já Vám to tady předkládám jako hrozný kopec, ale to proto, že až tam opravdu budete, tak to bude hodně lehký a vy budete mile překvapeni 😀

Z Harasova jsem seběhla přes les na Kokořín, kde jsem byla na prohlídce s výkladem 🙂
Žaludek už měl hlad, tudíž jsem pod Pokličkami (kam jsem mířila dál) vytáhla svačinu – klasika houska se salámem a sýrem, zelenina, čokoláda, sušenka…♥ že žeru? A vy hlad nikdy nemáte? 😀 To je náhodou ještě málo 😀

Po svačině jsem se vydala nahoru na Pokličky, kde se dá udělat krásný okruh po modré stezce skrz skály. Zde třeba můžete zakončit i Váš výlet. Je to na Vás, jak si to naplánujete.

Já se šla ale podívat ještě do Vojtěchova a cestou zpět na skalní hrad Nedamy. Cestou zpět mi pěkně zapršelo, takže jak já furt říkám – noste s sebou vždy bundu! 🙂

Kokořínsko má také mnoho vesnických památkových zón. Já si tento den ještě do jedné takové zajela, a to do JESTŘEBIC.
To už je pouze jenom tip, kam se podívat pokud Vás zajímají bývalé venkovské usedlosti.

Vyhlídka na Harasov
Pokličky
Kokořín
Vesnická pamatáková zóna JestřebiceHARABISTRO

O tomto místu jsem na začátku mluvila. Příjemné místo na posezení a oběd! Takže pokud si někdo vyrazíte na stejný výlet jako já, můžete to tady zakončit něčím parádním do žaludku.

MAPA PRVNÍHO DNE

2. DEN

MĚSTO MĚLNÍK

Jestli Vás víc jak chození baví navštěvovat muzea, chrámy podzemí apod., tak si v mém druhém dnu po MĚLNICKU | KOKOŘÍNSKU najdete své 🙂

Ráno dobrou snídani a vzhůru do města. Sice to není úplně můj šálek čaje, ale člověk by se jednou za ten rok mohl podívat někam jinam než na kopce 😀

Jako první jsem šla hned o 9 ráno bumbat… 😀 😀
Ano, navštívila jsem Vinařství Bettina Lobkowicz, kde jsem dostala skvělý výklad, jakými procesy víno projde než si ho nalijete doma do skleničky. Sama jsem ochutnala tři tipy vín a za mě doporučuji polosladkou Saphiru 🙂 Ty jo….nebo to byla polosuchá! Každopádně je to Saphira! 😀

Nevím proč, ale hned po návštěvě vinařství jsem si vybrala lehčí kopec do města. Tak celá navátá jsem si říkala: „levá, pravá, levá pravá.“ – NE, SRANDA 😀
Došla jsem až nahoru do města, kde mě čekalo plno návštěv – Mělnické podzemí, Regionální muzeum města Mělník, vyhlídková věž kostela sv. Petra a Pavla, a další.

Z náměstí se dá pak udělat krásný okruh po žluté trase k zámku Hořín a dál na Zdymadlo. Krásná, nenáročná procházka, odkud je nádherný výhled na vinice a kostel sv. Petra a Pavla.

Pohled z vyhlídkové věže
Toto není soutok Labe a Vltavy 😀
Mělnické podzemí
Kostel sv. Petra a Pavla
Zámek Hořín
Po žluté trase okolo Mělníka

Po prohlídce Mělníka, zmrzlině a výborném obědu jsem zamířila do Zooparku Zelčín, který se nachází 7 km od Mělníka.

Prckové tu budou nadšení, protože tu najdete kozy, ovce, lamy, klokany, můžete se tu projet na koních, krmit kozy, dát si tu dobré jídlo a mnoho dalšího! Takže věřím, že odtud půjdou prckové s brekem, že se jim domů ještě nechce, protože je to tam boží! 😀

Regionální muzeum
Zoopark Zelčín
Hurá do Mělnického podzemí
Vinařství Bettina Lobkowicz

„To bylo málo.“
„Tak málo říkáš!“
„No dobře, tak tady ještě jedno místo.“
😀 😀 😀

Toto místo bych Vám doporučila zařadit na začátek dne cestou do Mělníka (ano, proto to píšu na konec) 😀 😀
Zámek LIBLICE
– nádherný zámek, kde se můžete projít nádhernou zámeckou zahradou. Co mě hodně potěšilo byla houpačka, která se v zámecké zahradě nacházela. Je hned u jezírka, tak neváhej a zhoupni se! 🙂

3. DEN

OKRUH VÁCLAVA LEVÉHO

Většina z Vás bude znát Čertovy hlavy, což je skalní reliéf v obci Želízy. Hodně lidí zde zaparkuje, doběhne si pro fotku a jede dál. Doporučuji obejít si celý okruh Václava Levého a poznat daleko víc skalních reliéfů a zákoutí.

Snídaně je jasný základ. Takže vychutnat si na terase famózní snídani, nastartovat Božku a vzhůru do města Liběchov, kde začíná moje cesta.
Tato trasa není nijak těžká. Je dlouhá cca 12 km a vede spíše po rovinách. V některých místech se zvedne, ale tak nejdeme na promenádu, ale do přírody 😀

Co bych chtěla jako první zmínit je to, že pokud se na tuto trasu vydáte po nějakém deštivém dni, tak je tam plno kaluží přes celou cestu, a to doslova! 😀 Pokud jsou prckové trošku třeštiprdla, tak bych počítala s tím, že nepřijdou domů úplně čistý.

Vy se jako první ocitnete u skalního reliéfu Harfenice, kde se natáčela pohádka Láska rohatá. Hned po tomto reliéfu najdete po levé straně skalní reliéf Sfinga a skalní reliéf Had.

Cesta dál pokračuje do obce Tupadly a odtud na známý skalní reliéf ČERTOVY HLAVY.

A abych nezapomněla – tak na tento výlet je  nutné mít vydatnou svačinu s sebou! 🙂 Po cestě není moc míst, kde zastavit na jídlo.

 

Skalní reliéf Harfenice
Skalní reliéf Had
Skalní reliéf Sfinga
Čertovy hlavy
MAPA TŘETÍHO DNE

4. DEN

AREÁL VRCHBĚLÁ | ZÁMEK BEZDĚZ | VĚTRNÝ MLÝN VRÁTNO | SUDOMĚŘ

Moje první zastávka byla tento den právě v areálu Vrchbělá, což je rekreační areál, kde se vyblbnou malí i velcí! 🙂

Minizoo, lanové centrum, výhledy z rozhledny nebo cyklostezka a mnoho dalšího, tak tohle všechno tady najdete. Protože se bojím výšek, tak jsem se jako první byla podívat na rozhlednu 😀 Z rozhledny je perfektní výhled na hrad Bezděz a okolí. Vidíte i na samotný areál.

Rozhledna leží mimo areál, takže je dostupná 24 hodin denně.

Byla jsem se mrknout i na zdejší obyvatelstvo (kozy, lamy, pštrosy). Protože měli hlad, tak byli hodně přítulní, neboť čekali, co ze mě vypadne. Velký prd.
Po prohlídce jsem si vyzvedla kolobrndu a vyrazila na 7,5 km dlouhou cyklostezku, kterou areál Vrchbělá má.

Mně se neskutečně moc na tomto místě líbilo, že je daleko hluku okolí. Bylo tam nádherné ticho a klid.

Nutno podotknout, že v areálu jsou všechny aktivity a zábava ZADARMO.

AREÁL VRCHBĚLÁ

Pohled z rozhledny na cyklostezku - areál Vrchbělá
Lanové centrum - areál Vrchbělá
Dětské centrum s výhledem na Bezděz
Zdejší obyvatelstvo - areál Vrchbělá
Na koloběžce po areálu

Asi jsem se nezmínila, že tento den jsem se děsně flákala – v překladu, že jsem strávila více času v autě než na nohách 😀 Byly to spíš takové procházky, ale tento den jsem Vám chtěla ukázat pár míst, kam se můžete podívat, a to bych pěšky nestihla 😀
Nééé, fakt se nevymlouvám 😀

Z areálu Vrchbělá jsem se vyrazila podívat na zámek Bělá pod Bezdězem, který se nachází 4 km od areálu. Na zámku můžete navštívit jeho muzeum. Tady jsem nestrávila mnoho času, a tak vyrazím dál.

Pokud se tu najde nějaký fanoušek do vlaků, železnic apod., tak určitě navštivte Muzeum železniční historie v Sudoměři
POZOR! Muzeum je otevřené pouze o víkendu.
Já tu byla samozřejmě v týdnu, takže jsem se dovnitř nemohla podívat, ale nafotila jsem to aspoň zvenčí.

Muzeum železniční historie - Sudoměř
Muzeum železniční historie - Sudoměř
Zámek Bělá pod Bezězem
Zámek Bělá pod Bezdězem
Zámek Bělá pod Bezdězem

Moje „tour“ dál pokračovala k místu, které jsem chtěla moc navštívit – Větrný mlýn Vrátno. Tento „větrák“ leží na soukromém pozemku a není přístupný. Ale co si budeme, i za plotem je na něj nádherný pohled.
Hned vedle tohoto mlýna se nachází u cesty lavička pod stromy, kde se můžete kochat okolím. Tak si tam můžete udělat krásný piknik.

Poslední místo v mém diáři na tento den byla rozhledna Hradišť u obce Kadlín.
Nádherná rozhledna na klidném místě. Dlouho jsem nebyla na tak krásné rozhledně.
Nedá se zaparkovat přímo u ní (hurá).  Zaparkujete v obci Kadlín a z obce pěšky na rozhlednu.
Ještě takový typ – v obci Kadlín navštivte venkovské muzeum

rozhledna Hradišť
větrný mlýn Vrátno

5. DEN

VRÁTENSKÁ HORA | NOSÁLOV | LOBEČ | MŠENO

Pátý a poslední den.
Tento den jsem byla na 20 km procházce, ale vy si to můžete zkrátit třeba jen na 8 km prochajdu.

Zaparkovala jsem Božku na parkovišti pod rozhlednou Vrátenská hora. Nově nyní mají na rozhledně událost, že několikrát do roka je tato rozhledna otevřena pro noční návštěvu.
Poslední termín tohoto roku je 18.9.2021 od 20:00 do 24:00 hodin – tak tam koukejte jít za mě, protože já zrovna nemůžu 🙁

Už o něco výš jsem psala, že se bojím výšek. Rozhledna Vrátenská hora byla pro mě: „nečum dolů, nedívej se dolů.“ 😀 Teda při cestě nahoru. Nahoře už jsem to zvládla 😀

Po okouknutí okolí na rozhledně jsem se vydala po modré trase do Nosálova, kde se nachází další vesnická památková rezervace. Na Mělnicku-Kokořínsku jich je opravdu mraky!

výhled na Bezděz z rozhledny
rozhledna Vrátenská hora
výhled z rozhledny
Vesnická památková rezervace Nosálov
Nosálov
Vesnická památková rezervace Nosálov

A teď! TEĎ přijde trasa! 😀 Dál jsem pokračovala pořád po modré až do Lobče 😀 A tam je co?
Tam je PIVOVAR! Tam mají dobrý pivo a úžasný br. knedlíky s uzeným ♥

Tam prostě dojdete! 😀 Nachází se tam nádherné venkovní sezení. Uvnitř je nádherná místnost, kde se dá taky posedět a samozřejmě se dá navštívit i samostatné muzeum pivovaru.

Pivovar Lobeč
Vnitřní sezení a výčep
♥♥♥
♥♥♥

Mě se ale zachtělo sladkého. Což je normální po pivu s knedlíkama a zelím, že jo 😀 😀 Idylka.. 😀
Dostala jsem typ, že ve městě Mšeno je zmrzlinový ráj a dělají tam výbornou zmrzlinu.
Byla to pravda! Nejenom, že ta zmrzlina je vážně výborná, ale už dlouho jsem
nedostala takový „kotel“ zmrzliny za tak malou cenu.

Tady (v Lobči) se můžete rozhodnout, zda se vrátíte zpět k autu na parkoviště k Vrátenské hoře a nebo budete pokračovat dál do města Mšeno.

Po zmrzlině jsem šla dál na Romanov, což je obec hned nad Mšenem, kde se nacházejí skalní bludiště s vyhlídkami. Což, jak píšu, bylo fakt super po tom pivu, zmrzlině, zelím si hned vyrazit nahoru do kopce, ale tak budiž 😀 Z Romanova pak zpět na Vrátenskou horu.

Nebo! Pokud do Mšena dorazíte autem, tak si můžete projít skalní bludiště, a když se vrátíte zpět do Mšena, tak navštívit Městské lázně – koupaliště.

Zmrzlinový ráj Mšeno
Skalní bludiště - Romanov
MAPA POSLEDNÍHO DNE

GR 221 – přechod Mallorcy

Posted on

Ze Sant Elm do Port de Pollenca – aneb 128 km pohořím Serra de Tramuntana (já to furt překládám jako Traumata, ale vůbec žádný trauma z toho nebylo 😀 )

PROČ GR221? 
Ač jsem si kdysi říkala, že tak jednoduchý přechod nepůjdu, tak rok 2021 to chtěl jinak. S přítelem jsme si řekli, že to tento rok rozjedem zlehka, tudíž jsme si jako první přechod zvolili právě Mallorcu a její GR221.

O tomto přechodu jsem slyšela, že je vážně jednoduchý, je tam vedro (takže budeme smrdět) a málo vody po cestě (takže budeme tuplem smrdět, když se nikde neumejeme 😀 ).

Nebyly tam žádné faktory, kterých bych se bála. Možná jenom přítel se bál, že půjde 6 dní se smraďochem 😀 ….a šel 😀 

V pátek 4.6. odlétáme z Vídně směr Palma. 


PAPÍROVÁNÍ A DLOUBANDO VE FRŇÁKU – cesta tamPAPÍROVÁNÍ A DLOUBANDO VE FRŇÁKU – cesta zpět

PCR TEST – nesmí být na cestu tam starší 72 hodin (ten jsme měli zadarmo)  – potvrzení o něm stačí mít v mobilu.
PCR TEST chtějí v Palmě vidět jenom namátkově.

PŘÍJEZDOVÝ FORMULÁŘ – to je šup šup vyplněný. Přijde vám na mail QR kód, který po Vás pak chtějí v Palmě vidět – také to stačí mít v mobilu.

 
 
 
 
ANTIGEN TEST – nesmí být starší 24 hodin. Dělají ho na každém rohu v Palmě.
 

TAKHLE…..na mnoho stránkách před odletem jsem se dočetla, že ho NIKDE nechtějí vidět. A je to pravda. Nikde ho po nás nechtěli vidět. Ani v Palmě ani ve Vídni. Ve Vídni jenom ukážete občanku a jelikož vidí, že máte Vídeň jen jako tranzit, tak mávnou rukou ať jdete 🙂

PŘÍJEZDOVÝ FORMULÁŘ DO ČR – opět ho po nás nikde nechtěli vidět. Vyplníte ho až po odbavení – stejně jako příjezdový formulář do Palmy.


LETENKY 

___________________________________

CESTA DO VÍDNĚ + CENA 

Letenky jsme kupovali přes Ryanair.com – letěli jsme z Vídně. 

Cena letenky na osobu byla 2500 Kč  s jedním odbaveným 10 kg zavazadlem + 2 příruční zavazadla nahoru do letadla. 

___________________________________________________________________

Na cestu do Vídně jsme zvolili společnost Gepard Express, která Vás z Brna od hotelu Grand zaveze přímo až na letiště. Cena jedné cesty je 390 Kč na osobu. 

 PŘÍJEZD NA MALLORCU


Ahooj Palmo, tak jsme tu! Co teď? 😀

Vezmeš si bágl z pásu a vyrazíš před letiště. Půjdeš lehce takovou promenádou (nedáš se hned doprava jako my, teda spíš jako já, protože tam stojí autobusy od různých cestovatelských zájezdů). Projdeš si prostě tou promenádou a na konci promenády vpravo uvidíš klasickou zastávku se stříškou, kde jezdí bus A1, a který tě za 5€ hodí do centra Palmy – Estació Intermodal, odkud pojedeš dál.

Z centra Palmy jsme se potřebovali dostat do města Sant Elm, kam ovšem nejezdí žádný přímák. Tudíž jsme nasedli na autobus č. 101 a dojeli do města Andratx, a tam přeskočili na bus č. 121 do Sant Elmu, a poté hurá už po svých 🙂

VŠECHNY LINKY NAJDETE ZDE:
www.tib.org

Jo a hele ještě, co se týká placení v busech. Kromě toho autobusu, co tě hodí z letiště do centra, můžeš v každým buse platit kartou tak, že ji přiložíš u řidiče na takovou krabičku alá čip – podle toho kolik lístku chceš, tak tolikrát si pípneš a když vystupuješ, tak přesně tolikrát pípneš znova – ta krabička alá čip je i u vystupovacích dveří. Tudíž nemusíš platit hotově 🙂ODKAZY NA DŮLEŽITÁ MÍSTA V PALMĚ

KDE JSME SPALI, ZDROJE PITNÉ VODY + ZÁSOBY
MAPA VLASTNÍCH BODŮ

 

TADY JSME KOUPILI BOMBU:

Intersport Kenia  

TADY JSME DOKOUPILI NĚCO K JÍDLU:
Mercadona

 

ZNAČENÍ TRAS NA GR221

GR221 se značí červenobíle. Ovšem víceméně to není nikde vidět. Musíte se orientovat podle mužíčků. Nejhorší značení bylo z  města Esporles do města Valldemosa. My jsme se na 5 km ztratili asi tak 3x – fakt neskutečný!

Tudíž si nezapomeňte stáhnout offline mapy.cz 😀

A když nejsou mužíčci, tak pak po cestě potkáváte kůly u cesty značené GR se šipkou, kudy jít.

Ale musím fakt uznat, že bez mobilu bychom byli na jistých místech fakt marný a hledali doteď 😀

SPANÍ NA GR221

Nevím, jak je to tam se spaním, když tam jdete se stanem. My tam byli v červnu, a proto nás nenapadlo tahat stan – karimatka se spacákem krásně postačí.

Od jednoho místního jsme dostali informaci, že můžeme bivakovat kdekoliv, když máte karimatku a spacák. Samozřejmě nebudete ale bivakovat nikomu na zahradě nebo tam, kde je napsáno „SOUKROMÉ“ 😀 – aktuálně teď nevím, jak se to psalo ve španělštině, ale vono vás to trkne 😀

Spali jsme i mezi kozíma bobkama, když jednu noc pršelo. Jinak jsme si vždy našli místo někde pod vrcholem, v parku za velkým kamenem, na vyhlídce mezi mravenci, komáry, klíšťaty apod. 😀

Co se týká chat – Refuge na cestách, tak je jich tam dostatek, ale nehledali jsme je, protože jsme je nepotřebovali (to jen pro případ, že byste pokaždé nechtěli hledat flek na spaní).

DLABANCE NA GR221

Přítel mi řekl, že je to dovolená a že si každý den dáme pořádně do trumpety, proto ta ovesná kaše 😀 😀

K SNÍDANI jsme měli klasicky ovesnou kaši

K OBĚDU jsme si vždy zašli někam na dlabanec – ono totiž při přechodu každý den narazíte na nějaké město
(jinak jsme u každého obědu nechali na stole tak 30€)

KE SVAČINĚ bylo sušené maso, ovoce, tyčinky, oříšky

K VEČEŘI – rýže s tuňákem, travellunch

Došli jsme k názoru, že je daleko vhodnější brát sebou rýži a tuňáka než travellunch – ano travellunch váží málo, ale stejně kvůli němu musíte nosit 900ml vody, abyste uvařili. Kdežto na rýži vám stačí málo a váhově pak plechovky s tuňákem vyjdou na menší gramáž.

STRMILOVÁK
ES CARAGOLÍ (944 m)

Na první strmilovák narazíte za městem Valldemossa, kde se to zvedá prudce nahoru, ale není to zase tak dost dlouhý – prostě jenom funíte, funíte a je to nekonečný 😀
Pak ale šup, skončí les, vykouknou vrcholky a to je paráda! To Vám pak ani nepřijde, že jdete pořád do kopce, když se máte čím kochat.

Přijde chvíle, kdy si říkáte „zlatej kopec.“ Ta chvíle nese název – „SESTUP DOLŮ“ – 800 m 😀 Fuj! Fakt fuj! 😀 Zlatý kopce čeče 😀

 

DLOUHÁN
COLL DES PRAT (1205 m)

Dlouhán s názvem Coll des Prat. Na tento vrchol narazíte cestou z města Sóller .

Tato trasa patří mezi jedny z těch delších.
Z města Sóller do města Lluc je to 27,3 km s převýšením 1764 m.

Zde doporučuji vyrazit s velkou zásobou vody.
My dokončovali den před tímto výšlapem dál než jsme předpokládali (ne v Sólleru, ale až nahoře nad ním – tudíž jsme si to na druhý den dost zkrátili) 🙂
Začínali jsme v 7 ráno a ve 2 odpoledne jsme byli ve městu Lluc.
Hnusný tam je teda to vedro. Tam jsme se snad nejvíce upekli 😀


KDE JSME CHRNĚLI


Tady jsme potkali člověk jménem Miguel, který si s Vámi rád pokecá a ráno Vám nachystá kafe ♥ Je to chlapák, kterýmu je 80 let a ve svých 64 letech přešel celé PCT!!

DRUHÁ NOC https://mapy.cz/s/favemurafo
Tady se nachází Refuge, která byla zavřená, ale je tam přístřešek mezi kozíma bobkama, kde se dá přespat 😀

TŘETÍ NOChttps://mapy.cz/s/jemodasege
Tady jsme si našli krásné místo na spaní, kde se dá postavit i stan 🙂

ČTVRTÁ NOChttps://mapy.cz/s/kelekucelu
Spaní na pláži. Když sem přijdete, tak po pravé straně je skála, která schovává krásné ploché místo na spaní, které je hodně velké! 🙂

PÁTÁ NOChttps://mapy.cz/s/gojalahede
Jelikož jsme nechtěli spát nikde ve městě Sóller, tak jsme šli kus nad něj a nejlepší místo jsme našli až zde 🙂 Aspoň Vás pak druhý den čeká malé převýšení.

ŠESTÁ NOChttps://mapy.cz/s/mofanokana
Tady ve městě Lluc jsme spali v místním velkém parku, kde je plno velkých šutrů a dá se za ně krásně schovat. Jsou tu i velké veřejné WC s umyvadly, takže prostě pětihvězda! 😀

A další den jsme už došli do konce ♥


 ZDROJE PITNÉ VODY

ZDROJ VODY https://mapy.cz/s/favemurafo
Zde se dá natočit dešťovka, ale doporučuji hodit do ní tabletu. Byla lehce nazelená. Miguel nám ovšem říkal, že ji pil a nic mu nebylo 😀

ZDROJ VODYhttps://mapy.cz/s/cusefunesa

Toto místo najdete před městem Valldemossa – dobrá čistá voda, kde se dá i umýt 🙂
ZDROJ VODY – https://mapy.cz/s/hocejavele
Tady se dá načerpat voda cestou ze Sólleru do města Lluc.

VÝBAVA NA GR221

BATOH FERRINO FINISTERRE 38l
KARIMATKA YATE SCOUT
SPACÁK WARMPEACE VIKING 600
MERINO SVETR KARI TRAA
TÍLKO, LEGÍNY, PODPRSENKA, ČELENKA – DREXISS
BOTY COLUMBIA TRAILSTORM WALKING SHOE
BUNDA COLUMBIA
TREKOVÉ HOLE PINGUIN BAMBOO
DVOJE PONOŽKY
NÁKRČÁK
DVOJE PRĎÁKY

HYGIENA – kartáček, pasta, sprchový gel, nůžtičky, uchošťoury
ČELOVKA
EŠUS PINGUIN SOLO
VAŘIČ PINGUIN TREK
BRÝLE
POWERBANKA
LÉKARNIČKA


JESENÍKY – 1/2021

Posted on

JESENÍKY

4 dny | leden 2021 | 2 drndy | 53 km
______________________________________________

Cinkilinky konvalinky – aneb zazvonil telefon od Barči, zda s ní chci vyrazit do Šumperka (Jeseníků) na necelé 4 dny. Chodit po horách – po tomto výletu spíš říkáme, že já tam přijel za gastrem, ale co 😀  Jídlo mám opravdu ráda! 🙂

Řekla jsem že platí, protože do Jeseníků se dostanu tak 2x za rok. Dohodnuto a jedeme.


1. DEN

V sobotu jsem přijela vlakem o 2 hodině do Šumperka, hodila jsem si batoh k Barče domů a vyrazily jsme na výlet do Velkých Losin. 

Tam jsme si dojely vlakem a šly jsme si dát něco k jídlu. Něco ♥ Zašly jsme na „Nejen Párek“ – tam jsem si dala hranolky v americké omáčce na burgery, slaninou a jalapenos papričkami ♥♥ Pardon, ale bylo to porno! 

Po této žranici se pak má dát něco sladkého, takže jsme zašly do pralinkárny. Chuťové buňky měly vážně party ♥

Ale konečně jsme po všem tom jídle dorazily na zámek Velké Losiny, který jsme si prošly a pěšky jsem poté pokračovaly dál do Šumperka 🙂

Cca nám to zabralo 15,3 km. Krásná procházka


2. DEN

Budíček v 5:00. Prostě je víkend a budík je nastaven na 5:00. Tomu se říká prostě láska k horám. Proto mi možná plno lidí říká, že jsem blázen, ale já to beru jako lichotku 🙂

Zase víš co, uvidíš něco, co ty lidi ne. Protáhneš se, prodýcháš se do kopce a užiješ si smysluplně den 🙂 

Ale jo, brblaly jsme v 5 ráno s Barčou, že to byl blbej nápad, nikam nejedeme, zůstaneme ve vyhřátém pelechu a bude 😀 
V 5:30 jsme už byly nastoupené s batohama na zádech a frčely jsme vlakem směr Kouty nad Desnou. 

Tam jsme dorazily v 7 ráno, a po červené jsme se to vydaly nahoru na rozhlednu u Tetřeví chaty. 
Proč chodíme na ty hory? Za těmi výhledy přece? Takže mlha jako blázen, nikam z rozhledny nebylo vidět 😀 Ale to nevadí. Daly jsme svačinu v podobě toustu, zahřály jsme se čajem a upalovaly jsme dál na Dlouhé Stráně. 

Na Dlouhé Stráně jsme šly po cyklotrase. Šlo s námi jenom pár lidí. Cesta byla fajn. Dolů jsme pak šly po červené trase a od rozhledny jsme to sjely na pytlech. Ohromná sranda, fakt ohromná 😀 Jestli to taky zkusíte, tak berte brýle na lyže, protože se opravdu oplatí! 

3. DEN

Budík v 5:00. Hej tak toto je už ale sranda ne? 😀 

Jak já jsem ráda, že nás napadlo vstát tak brzo. Ten den byl úplně boží! Jely jsme busem ze Šumperka na Skřítek, kam jsme dorazily cca o půl 7. 

Že stihneme východ na Ztracených kamenech jsem úplně nečekala, ale stihly bychom ho, kdybychom se netáhly jako smradi, ale pardon….jít lesem, kterým začaly svítit první paprsky slunce!! ♥ 
To jestli nezažiješ, tak nepochopíš, proč nám trvalo ujít hodinu 1 km.

Po Ztracených kamenech jsme šly dál přes hřebenovku na Jelení studánku. Zima byla, ale vzít péřovku pod bundu nebylo potřeba 🙂 

Lidi žádní – bylo pondělí, heč heč! 😀 Z té Jelení studánky na Ovčárnu to šlo trošku hůř. Trasa nebyla moc vyšlapaná a dalo to lehce zabrat. 

Jo a táhly jsme s sebou boby, protože jsme si chtěly sjet Praděd na bobech. A že to teda svištělo 🙂 
Na Pradědu to bylo dokonce na opalovačku. Bundy šly dolů a už se to peklo 🙂 
Z Pradědu jsme pokračovaly na Švýcárnu, Kamzík a dolů do Kout nad Desnou.

Suma sumárum jsme za ten den ušly 26 km a 2 km jsme sjely na bobech 🙂 

 

NĚJAKÉ TY FOTKY Z CEST

HANČINO DESATERO NA TÚRU V ZIMĚ1. zjisti si počasí

2. zjisti si trasu (náročnost, počet km apod.)

3. lavinovou situaci nepodcenit

4. termoska s čajem je dobrá věc + dostatek jídla a sladkého 

5. za pořádné kalhoty do zimy se nemyslí rifle s dírama, ale zateplené kalhoty 

6. termo triko, svetr a pořádnou bundu!

7. kulich, rukavice, teplé ponožky + ponožky v batohu navíc 

8. znát své fyzické zdatnosti

9. chodit pouze po vyznačených cestách 

10. UŽÍT SI TEN DEN A NE PŘEŽÍT!! 

A CO JSEM MĚLA ZA VÝBAVU? Pokud chcete vědět, co za vybavení do těch hor nosím, tak v článku ROK 2020 najdete téměř komplet celou mou výbavu! 🙂 

ODKAZ:
Výbava

HoppyGo

Posted on

KDO JE HoppyGo?

HoppyGo je peer-to-peer car sharingová služba, která propojuje majitele aut (kteří svoje káry na 100% nevyužívají) a lidi, co auto nemají a zrovna na nějakou akci auto potřebují.

Najdete zde všechny typy aut: dodávky na stěhování nábytku či jako domeček na spaní pro dny na cestách, SUV do hor, žihadlo v podobě mustanga na trhání asfaltu, sedana na služebku apod.

JAK TO VLASTNĚ FUNGUJE?
1 – založíte si účet v aplikaci Hoppygo.com
(naskenujete tam občanku a řidičák)
2 – vyberete si auto
3 – zaplatíte cenu za zapůjčení + zálohu, která je max. 5000 Kč
4 – převezmete si auto 

Je to rychlé, efektivní a bez papírování – dohromady mi převzetí trvalo tak 10 min. 

JÁ A HoppyGo

Cinkla mi od HoppyGo zpráva, zda si nechci na pár dní v rámci spolupráce zapůjčit nějaké auto z jejich flotily. Koukala jsem jako péro z gauče, protože jsem v rámci spolupráce nikdy auto zapůjčené neměla.

Takže jsem na to samozřejmě kejvla, vyslechla jsem si podmínky, postup naší spolupráce a stačilo už jenom vybrat auto.
Měla jsem na výběr několik aut z jejich flotily, a tak jsem ukázala na Škodu Kodiaq – jelikož miluju velká auta a Kodiaq je prostě sám o sobě jedna velká krásná kára! 🙂

Domluvili jsme se na termínu, kdy budu mít auto zapůjčené. V Praze jsem si auto (no, říkala jsem mu Albert, tak tedy říkejme mu Albert). A tak jsem si jela v jednu středu vyzvednout Alberta do Prahy 🙂
Převzetí bylo jednoduché. Zavolala jsem majiteli Alberta, že jsem na místě. Auto mi bylo na dálku odemčeno. Alberta jsem přes aplikaci odfotila, zaznamenala jsem stav nádrže a počet najetých km. 
Majiteli auta jsem poté zavolala, že je vše zaznamenáno, nadiktovala jsem mu poslední 4 čísla z mé občanky a mohlo se vyrazit! 🙂 

NAŠE CÍLE?
Vysočina | České Švýcarsko | České Středohoří | Krkonoše 

VYSOČINA

Ihned v den vyzvednutí Alberta jsme s přítelem vyrazili směr Vysočina – Vodní nádrž Vír | Chudobínská borovice

Tato místa jsem měla chvíli vyhlédnutá a byla jsem mile překvapena! 🙂 Alberta jsme nechali zaparkovaného v obci Dalečín, odkud jsme vyrazili k přehradní hrázi. Trasa je to dlouhá 8 km – jedna cesta. Je to vhodné i pro kočárky.
Na trase je několik vyhlídkových míst, která stojí opravdu za zastavení a dlouhé kochání.

Fajn bylo vyrazit v týdnu, protože cestou jsme nepotkali mnoho lidí. A hlavně to byl dobrý nápad vyrazit na podzim, protože okolí bylo zbarvené do různých podzimních barev ♥

A když jsme se z naší 16 km procházky vrátili, tak jsme si autem zajeli ještě pod vyhlídku Hraběcí stolek, na kterou jsme si vyšli. Zaparkovali jsme v obci Vír.
Dohromady trasa měřila 6,6 km. Pokud máte mapy, tak vyhlídku najdete ihned 🙂 Pokud však jdete bez map, je možné, že budete chvíli tápat 🙂

ČESKÉ ŠVÝCARSKO

Další den, a to ve čtvrtek jsem vyrazila už sama do Českého Švýcarska, které mám moc ráda 🙂 Počasí hlásilo na odpoledne sluníčko. Zrovna v celé ČR pršelo a počasí bylo zakaboněné. Já jsem si řekla, že za tím sluníčkem vyrazím.

Po příjezdu mi vcelku mrholilo, a poté mě stihl ještě lehčí slejvák 😀 Ovšem za nějaký 3 hodiny se začalo nebe protrhávat a sluníčko už na mě začalo vykukovat 🙂

Zaparkovala jsem v obci Růžová, odkud jsem započala výlet přes rozhlednu Růženka. Moje cesta dále vedla po naučné stezce Růžová, kterou můžu doporučit! Byla jsem z ní mile překvapená. Nádherná naučná stezka, která vede loukami, a pak Vás zavede do lesa ♥

Brouzdala jsem v okolí řeky Kamenice, mrkla jsem na Dolský mlýn nebo starý železobetonový most na Ferdinandově soutěsce.

Dohromady jsem ten den ušla 21 km. 

ČESKÉ STŘEDOHOŘÍ

PÁTEK – Kam dál? Sluníčko, kde budeš? Předpověď ukazovala, že se mi slunce možná ukáže v Českém Středohoří. Tam jsem byla na výletě jednou v životě a řekla jsem si, že je to skvělý nápad zopakovat to 🙂

Vyrazila jsem s Albertem do obce Raná, kde jsem zaparkovala. Vzala jsem batoh a štrádovala jsem si to na tři kopce (Oblík, Srdov, Brník).

Vyjít na Oblík bylo lážo plážo, ale sejít z něj už sranda nebyla. Pěkně to po bahnu klouzalo a já si říkala, do čeho jsem to zase vlezla 😀
Na posledním kopci, a to Brníku jsem narazila na vrcholu na zdejší kozenky 😀 To jsem viděla prvně v životě, aby někde mimo hory byly na vrcholech takových kopců kozy 🙂 

Trasu jsem si tentokrát naplánovala opravdu krátkou. Celkově jsem ušla jenom 10 km.
Při cestě zpět jsem se poté stavila ještě v Panenském Týnci, mrknout na nedokončený kostel Panny Marie.

KRKONOŠE

Sobotu jsme si dali volnou, protože počasí bylo vážně deštivé – takže jsme jeli navštívit naši rodinu.

V neděli už se počasí trochu umoudřilo, a tak jsme s přítelem vyrazili směr Krkonoše – Rýchory. Dvorský les | Rýchorský prales miluji právě pro ty různé ohnuté kmeny a větve stromů.

Toto místo je neuvěřitelné zejména na podzim, kdy mlha a zbarvené listy dávají tomuto místu ještě větší atmosféru – takovou tu tajemnou ♥ 

Takovou tu, že jako: „Děti z prvních ročníků mají vstup do tajemného lesa zakázán.“ 😀 

Cestu jsme započali na parkovišti Zlatá cesta u bývalé obce Sklenářovice. Šli jsme až na Rýchorskou boudu a cestou zpět jsme si udělali okruh přes Dvorský les a cyklotrasu. 

TAKŽE PODTRŽENO, SEČTENO

Albert | Škoda Kodiaq byl skvělý! Dobře mi 5 dní sloužil – taky aby ne 😀 

Do Prahy jsem ho vrátila ve stanoveném čase, který byl domluven. Opět jsem Alberta odfotila, zaznamenala jsem stav nádrže a počet najetých km (když si auto půjčujete s plnou nádrží, tak ho také vracíte s plnou). 

Po nafocení jsem klíčky od auta vrátila zpět do kaslíku, odkud jsem si je při převzetí vzala. Zavolala jsem majiteli, že auto je odfoceno, klíčky vráceny. Majitel si na dálku auto zamkl a toť vše 🙂 

Záloha mi pak byla připsána zpět na účet do 3 dnů 🙂 

Více podrobných informací o HoppyGo zde:
HoppyGo

ROK 2020

Posted on

ROK 2020
________________________________________

Tento rok jsem na Vás vyplázla jazyk několikrát, mnohokrát se zaxichtila a téměř pořád jsem měla úsměv od ucha k uchu.
Ani jsem se nenadála a hups, začíná nová etapa dalších dobrodružství. 

Ale nejdřív….. 🙂 

MŮJ ROK 2020 V ČÍSLECH:
• 1077 km našlapaných v horách
 • 1 milující přítel
• 3x v luftě
• nespočet posbíraných kapesníčků a bordelu v horách
• velká banda přátel okolo mě
• a tak no
😀

 

„Užívejte života, mrtví budete dlouho, tak ať si neužívají jenom červi.“

No a nyní pár mých největších výletů v roce 2020 (vypisovat sem všechny, tak jsme tu do dalších Vánoc). 

HANA JAMPÍLKOVÁ


Hana Jampílková
26 let, pracující
a na rozdíl od někoho hezká a chytrá…..a voní, když si vezme do hor merino triko nebo se meje každý den 😀

A jinak – do práce chodím normálně, jako každý člověk. Focení a ani chození po horách mě neživí na full time.

Už rok jsem si nebyla vyčistit svůj foťák, takže si nedovedete představit, kolik teček musím na fotkách retušovat 😀 blbá no.. 😀

Už 5,5 let chodím s batohem po horách. Snažím se lidi inspirovat ke zvednutí zadku z gauče a nějakému pohybu 🙂POJĎME SE PŘESUNOUT DO TATER

Letošní rok mi umožnil navštívit Vysoké Tatry 2x. Poprvé jsem tam vyrazila se svými přáteli na 4 dny a podruhé se mnou jel můj přítel, kterému jsem chtěla ukázat dobrodružství – jet do Tater vlakem na otočku.

ČERVENEC
– práskly dveře od RegioJetu a já vyrazila vstříc Tatrám s Ondrou, Pavlem a Mončou. Co se mi na našem ubytování v Tatranské Lomnici líbilo, byla ranní káva na balkoně s výhledem na Lomnický štít. Zabalená v dece jsem seděla na dřevěném lehátku, rukama jsem svírala horký hrnek s kávou a dívala se, jak prví paprsky slunce dávají dobré ráno právě Lomničáku.

Celkově jsme za 4 dny nachodili 75 km – došli jsme na Kriváň, na Chatu pri Zelenom plese a přes Skalnaté pleso jsme šli na Hrebienok a pěšky dolů.

SRPEN
– to jsem Márovi slibovala, že má být absolutně, famózně, ale úplně nejvíc libový počasí v těch 2000 m.n.m. jakmile tam dorazíme. Takže bylo zataženo a mlha.
Mára nikdy nejel do Tater vlakem na otočku – tudíž jasná věc, že mu to musím ukázat. Náš cíl byla Východná Vysoká, kde jsem už jednou byla. Počasí slibovalo slunce, ale za to jsme nahoru šli v pěkné mlze a fukanci. Nahoře na hoře jsem si vyfotila mlhu a metelili jsme zase dolů. Samozřejmě, že jakmile jsme došli do doliny, tak se mraky roztrhaly a byl sajnšajn 😀

5 DNÍ S ALBERTEM

To bylo září – sedím v práci, strašně moc vytížená prací (luštím křížovky, hledám na mapách, jaký výlet spácháme) a najednou cinknul instagram, a tam zpráva od Hoppygo.com, že jestli chci půjčit na pár dní nějaký z auťáků jejich flotily v rámci spolupráce.
Auto? V rámci spolupráce? JO JASNĚ!! Hej to si jako plácnem 😀

Žhavím drát, volám to Márovi, že budu mít poprvé půjčené auto.

Boože to je kára, to je kára, já bych jezdila, já bych bourala, já bych troubila 😀 😀
Třeba jste někdy někdo kouknul na krtečka.
https://youtu.be/Is6zY85bGPY?t=60

První variantou bylo, že mi zapůjčí Škodovku v combi, která je upravená na spaní. Možná, že bych měla držet pusu a krok a být ráda, že se mi nabízí nějaké auto, ale já ne. „Prostě ne, já miluju velký auta a prosila bych něco pořádnýho. 😀 Kodiaq vyhovuje? Joo vyhovuje.“

Takže jsem si ve středu jela do Prahy pro Kóďu | Albího | Alberta

Jo, povození to bylo vážně slušné. Zalítli jsme do Českého Švýcarska, Žďárských vrchů, Českého Středohoří a do Krkonoš.

B7

Au….

B7 je přechod 7 beskydských vrcholů – převýšení něco okolo 5300 m.n.m. | 30 hodin | 101 km.

Už dlouhou dobu můžete vědět, že jsem šlapka a ne běhna, ale když přítel přišel minulý rok s tímto nápadem, že s ním chci jít v roce 2020 B7, tak jsem řekla, že do toho jdu s ním a dojdeme si pro medaili.
Tomuto závodu předcházelo pár nákupů věcí, které pro start potřebujete (powerbanku, tyčinky, čelovku, camelback atd.) několik tréninků v horách a několik výběhů doma po rovinkách.

Musím fakt smeknout před všema, co to ušli | uběhli. Vážně jo! Jsou to kabrňáci. 
My to nedali. Skončili jsme na 50 km – já s šílenou bolestí kolene, totální vyčerpaností a únavou.

Měli jsme v plánu jít to pěšky a běžet vždy jen z kopců dolů a nějakou rovinu, co byla. To jsme taky udělali. Cestou na Lysou horu jsme promokli a promrzli a já od té chvíle věděla, že je něco špatně 😀 
Jak mi říkalo hodně lidí, je to dost o hlavě, a to je pravda 🙂 

Ale zkušenost velká. Já třeba vím, že tyto závody pro mě nejsou a určitě už to víckrát neabsolvuju 🙂 

V LUFTĚ

Mám kámoše, Peťana, který je pilot, a to se vyplatí! 😀 Takže nejenom, že jsem si letos povozila zadek v káře jako byl Albert, ale mrkla jsem na Krkonoše z ptačí perspektivy ♥ Děkuji za příležitosti 🙂

Možná by stálo za zmínku, že se strašně bojím výšek, tudíž první zkušební let jsem si úplně neužila 😀 Lehce se mi zapotily půlky a orosilo čelo, ale igelitka zůstala prázdná. 
Podruhé, když jsme letěli nad Krkonoše už jsem byla jako profík, ale udělat Peťan stav bez tíže, tak mu profesionálně pokřtím letadlo 😀 

NA SKOK DO JESENÍKŮ

Každý rok se ke mně dostane plno zpráv ať se podívám do Beskyd, do Brd, do Krušných hor atd. Protože já každý rok nejvíc dovolené vycrcám za výlety do zahraničí, tak mi pak nezbývá tolik času na naše hory kromě Krkonoš – na ty si čas udělám vždy 🙂

Letos jsem to taky vcelku prokaučovala. Měli jsme jet do Beskyd a do Krušných hor, ale kvůli bubískovi to prostě neklaplo 😉 Tak třebas ten další rok 🙂

Ovšem stihla jsem vyrazit na otočku do Jeseníků za mou skvělou kamarádkou Barčou, se kterou první den, kdy dorazím zajdeme v Šumperku  vždy na absolutně, bezkonkurenční hambáč – Cakirs burger, to se vždycky roztejkám blahem nad tou parádou ♥ No a druhý den vyrazíme někam do hor. Tentokrát mě Barča vzala společně s kámoškou Lůcou na Praděd, kde jsem ještě nebyla. Pěkně nám foukalo, ale i přes to jsme ušly nějakých 30 km 🙂 

POCHOĎÁKY

Mára je dálkáč – aneb výlety pod 30 km jsou pro něj tabu 😀 Takže jsme letos buď sami nebo s partou přátel vyrazili na pár takových pochoďáků:
z Jičína na Trosky a zpět 30 km
letos jsme si na takovou procházku zašli 2x 🙂 

z Liberce do Jičína61 km
tady jsem se s Márou málem rozešla (ne sranda 😀 ale nesedlo mi to, takže jsem ke konci výletu byla příjemná jak vosina v zadku – možná jak dvě vosiny v zadku) 😀

z Mnichova Hradiště do Jičína54 km
(tento výlet mi zase sedl tak skvěle, že jsem poslední 3 km dobíhala a chtěla jsem ještě pokračovat)

z Poděbrad do Mlýnce52,8 km
(to jsem se ale donutila jít sama za rodinou – a nerozešla jsem se se sebou 😀 všechno v pořádku 😀 ) 

BEROUNKA

Já svýho chlapa drtím v zimě na horských výletech, které mu tolik nesedí a on drtí mě přes léto na dálkových pochoďákách, které až zas tak nevyhovují mně 😀 
Oba ale vždy rádi kejvneme na nápad toho druhého.

V létě jsme si s Márou plánovali 2 týdny dovolené (jeden týden dovča podle mě a druhý týden podle Máry). Mára přišel s tím, že bychom si mohli projít Berounku pěšky – cca 120 km.
A tak jsme vyrazili… 🙂

Mára jednoho dne přiběhl domů s tím, jak nechal celou výplatu v RockPointu za oblečení a výbavu na naši stodvácu 😀 

Koupil si i nový boty, který si ihned na ten výlet vzal. Ihned si je vzal no 😀 Takže jsme posledních 20 km na našem výletu jeli autobusem 😀 Ovšem zkušenost do života! 🙂 To se prostě stává. I já jednou na výletu zkapala. 

Moc fotek jsem za ten výlet neudělala. 

Ale teda shrnutí: padlo plno píva v kempech, plno smažáků, plno klíšťat, vyhrála jsem několikrát v žolíkách, propotila jsem trička, jaké bylo vedro a nadávali jsme neustále na asfalt – ale, páni vzpomínám na to moc ráda! 🙂 

TOP 8 MÍST ZA ROK 2020

Moje osmička, která mě za rok 2020 natolik uchvátila, že jsem se tam ještě párkrát vrátila nebo příští rok opět vrátím 🙂
Třeba Vás to bude inspirovat k výletům 🙂 

1. VYSOČINAVodní nádrž Vír
• 2. KUTNÁ HORA NS Stříbrná stezka 
• 3. KRKONOŠEKlínovka
4. LIBERECKOKryštofovo Údolí
• 5. ČESKÉ STŘEDOHOŘÍSrdov, Brník, Oblík
6. ČESKÉ STŘEDOHOŘÍPanenský Týnec
• 7. ČESKÉ ŠVÝCARSKOFerdinandova soutěska 
• 8. KOKOŘÍNSKOskalní reliéfy 

TROJKA MÝCH NEJ VÝCHODOVEK

….aneb 3 místa, která mám nejradši pro focení východu slunce u nás v Krkonoších:

1. Rozhledna Eliška
2. Mohyla Hanče a Vrbaty
3. Luční bouda

NĚJAKÁ TA RADA PRO VÁS

Já, když to napíšu, tak Vám to bude stejně jedno, ale….

Neberte si věci osobně.
Tohle řekl Dušek a já ty jeho dohody miluju.
https://youtu.be/22QHkH1Npp0?t=10

Víte, můj přítel mi fakt často říká: „Já tě žeru, ty seš furt vysmátá, pořád seš v pohodě.“
Houbeles. Občas tu vosinu v zadku mám taky že jo 😀 Ale spíš se fakt víc směju a mám věci u prdele.

Pardon za ten slovník, ale je to tak. Za tento rok jsem toho slyšela tolik a vážně jsem si kolikrát řekla: „Bože, proč tohle řeší? Proč se nad tím vůbec pozastavují.“ – jak vidíte i já ztrácela nad tímto svůj drahocenný čas 😉

Jo já vím, jsem teď děsně chytrá bla bla bla, ale mně pomáhá se pořád smát a NEŘEŠIT PRKOTINY. Možná bych řekla bohužel, ale bohudík jsem takhle ztratila lidi, kteří chtěli, abych pořád něco řešila a vadilo jim, že jsem neustále v pohodě.

Prostě si užívej život a neničte se 🙂 Toť celá věda pro medvěda.

To jsem Vám zas prd poradila, co? 😀
A protože si plno lidí vytvoří svůj vlastní tón hlasu, kterým si myslí, že to daný člověk píše (a téměř pokaždé to tak není) 😀 Tak si mě představte, že to říkám klidným hlasem, doprovázený smíchem. Nic jsem vůči Vám nemyslela špatně 🙂
———————————————————————————–

Možná bych Vám mohla dát ještě tahák na to, jak se píše slovo VÝJIMEČNÝ – aneb je to jako život s chlapem. Na začátku to je dlouhý a tvrdý a pak krátký a měkký. Není zač 😀
———————————————————————————-
Choďte ven, prostě se hejbejte! 🙂 Já od doby, co jsem začala aktivně chodit po horách a ven, což je květen 2015 jsem nebyla nemocná. Myslím tím, žádná chřipka, žádný týdenní ležení doma 🙂 To, že jsem měla dva dny lehčí rýmu nebo mě bolela den či dva hlava, nepočítám. Šla jsem to na hory vychodit a bylo po problémech 🙂

PO A PŘED

Chtěli jste po mně často, abych ukázala, jak upravuji své fotografie, ale já s tím ne a ne vyjít ven 🙂 Tak tady máte pár ukázek z letošního roku 😉

CO DOPORUČUJÍ 3 HANČI Z JEDNÉ 

Často dostávám zprávy, jaké vybavení do hor beru a s čím jsem spokojená. Tak zde máte pár kousků toho, co mi letos zahřívalo srdce, prdel, dobře se mi v tom lezlo po horách a chodilo po skalách 🙂 

Bundy, na které si nemohu stěžovat, a které mi letos dobře posloužily a sloužit i nadále budou 🙂
Vlevo Columbia Beacon Trail Shell.
VpravoRab Mantra

Obě používám i v zimě a to jako nepromokavé a větruodolné. Pod obě v pohodě dám péřovku.
Obě byly zkoušené v kvalitním lijáku a obstály.

Kulich Kama. Tento kulich mám už asi 4 roky – v zimě se ti v něm hlava nezpotí, když ti na něj nasněží, tak mokrý sníh neproteče skrz kulich.

Je prostě nejlepší!! Úžasnej!! Od tý doby nenosím žádný jiný!!Já  jako detailnější fotky rukavic nemám, tak aspoň takto 🙂

Takže rukavice! Nosím do hor dvoje. Jedny nahoru a druhé poté nahoře přendám za ty druhé 😉

Vlevo:
Black Diamond Mont Blanc

Vpravo:
Warmpeace Powerstretch


Na zimu jsem před 4 lety objevila absolutně nejlepší, famózní, libově teplý kalhoty!!

Vlevo:
Nordblanc Leoni
– neprofouknou, krásně hřejí. A když jsou fakt velký mrazy, tak pod ně hodím jenom nějaký spodky a je to 🙂

Vpravo:
The North Face Impendor
Ty zateplé nejsou, ale neprofouknou. Takže pokud si pod ně v zimě dáte nějaké spodky, bude to ok.


Letní gaťky řeším obchody jako je Decathlon, odkud mám tyto dvoje legíny Domyos nebo Sportisimo, odkud mám zase kraťasy.

Legíny Domyos

POUZE NA ZIMU používám kotníkové boty, a to:
Asolo Fandangoty vpravo

A mimo zimu jsem už několik let spokojená se Salomony-vlevo, které už nejsou na trhu, takže Vám sem ani odkaz nebudu dávat.

Ale jsou to goretexky, které mají super vystuženou špičku, takže při nárazu na skálu či o šutr jsem v pohodě 🙂


Co se týká triček, tílek a celkově toho spodního oblečení, tak používám nejvíce oblečení od značky Drexiss, Hannah, Ortovox a pak dále Decathlon či Sportisimo.

A tady už hlavně rozhoduje sladěnost 😀 Oblečení si vybírám podle toho, jak se mi líbí a jak se mi hodí k ostatnímu oblečení 😀

Ale samozřejmě musí být trochu funkční 😉

Jinak značka Drexiss má celkově úžasný oblečení, jak do hor, tak do města či práce – opravdu stojí za to k nim mrknout 🙂


Krátký kraťasy a 3/4 kraťasy. Jak jsem napsala o kus výš, tak mám jedny krátký kraťasy ze Sportisima, na gumu a jsem spoko.

A pak mám 3/4 kraťasy:
VpravoHannah Linn
– upřímně nevím, co vše psát. Ty věci Vám musí sedět, být trochu funkční 🙂 A mně musí ladit 😀

Vlevo
Husky Kimbi

Jak začne pršet, tak oboje kraťasy protečou 😉 Nejsou nepromokavé.

 

Mikiny, svetry – toho mám fakt mraky a upřímně se mi nechce to hledat po internetu a házet Vám sem odkazy 😀 😀

Je půl 9 večer a už jsem líná 😀 😛

No ale tak, přemůžu se 😀 Tak co tedy nosím:
Zajo Elsa Merino
Zajo Nora Merino
Columbia Delta Ridge Hybrid Fleece
Hannah Diery
Pak mám ještě jeden merino svetr od značky Devold s rolákem a Kari Tru

Všechno oblečení, co jsem tu vypsala po několika denním výletu nesmrdí.

Trekové hole – Pinguin Bamboo FL Foam

Ty mám už 2,5 roku. Brala jsem je na GR20 a spokojenost.

Jo, joo, máte pravdu, kupovala jsem je jenom kvůli tomu, že nejsou tolik okoukaný. Už hodně lidí mě zastavilo, že cože to mám 🙂

Když jsem byla kupovat hole, tak jsem nevěděla, na co se ptát. Důležitý je, že když se do nich opřete, nesmí se zlomit. Musí unést velkou váhu.
Rukojeť bych doporučovala z materiálu, který nenasákne vodu a nesmeká se, což ony splňují 🙂Batoh Ferino Finisterre

Ten mám už necelý rok a také spokojenost. Má boční kapsu, jednu hlavní komoru, otvor na camelback, Hele……mrkněte na něj na internetu. 😀 Nebudu opisovat to, co si můžete přečíst na stránkách 😀 Dííík

A něco málo z mé další výbavy:

Mačky Camp Stalker Universal
Nesmeky Yate Run Trail
Lyžařské brýleSmith Squad
Sluneční brýleJulbo Paddle
Boty Columbia Facet 15

Všechno, co zde zveřejňuji mám zkušené a jsem s tím spokojená. Nezveřejňuji oblečení, se kterým spokojená nejsem. A taky Vám zde neukazuji vše, protože… 😀 nechcete tu mít vypsaný celý šatník horský holky 😀

♥♥ DĚKUJU ♥♥

Tak to jsou oni! Moji pražáci! 😀 
Pokus o vtip, převzatý z jedné scénky 😀

To jsou oni! Ti, se kterými jsem si užila další báječný rok!  Musím je zde zmínit, protože člověk je šťastný a má všechno, kdy může říct, že našel lásku a přátele 🙂 
Prožila jsem s nimi další nádherný rok plný srandy, zážitků, slz, trapasů a všeho možného – a za to jim děkuju ♥ 

Tak tohle je on, můj Mára 🙂

Spolu to táhneme už nějaký ten pátek. Jsem ráda za to, že když přijde s nějakým nápadem na výlet, tak je to výlet za dobrodružstvím s batohem na zádech a ne za povalováním se ♥

A jak to v každým supr čupr vztahu bývá, tak se nehádáme, ale za to se pošťuchujeme, rejpeme do sebe, on mě nenechává moc často vyhrávat v žolíkách, ale třeba já luštím zase líp křížovky 😀 😀 A tak dál no…. 😀 
Chodíme po lajně, po horách, a tak…..máme se prostě pamparádně! 🙂 
A díky němu jsem měla rok 2020 skvělý!! 🙂 Moje 2 komety, 2 grácie – prostě ty dvě ♥ se kterými si užívám život, který je doprovázen smíchem.

Letos jsme byly jednou v luftě, několikrát na horách, jednou jsme si vykřičely hlasivky na Chinaskách, vyjely jsme do Krkonoš na sáňky a pořád se chechtaly 😀

Jsem ráda, že jsem Vás před 3 roky poznala a dneska jsme jedna velká trojka, která pořádá šílený nápady 🙂 

Barča – to je velká kamarádka, kterou znám už asi 7….8 let? Teď jenom hádám 😀 No, známe se už opravdu nějaký ten pátek. 

Já na ni často prdím, protože každá žijeme lehce jinde…oká no já v Poděbradech ona v Praze, takže zas tak daleko to není, ale jo, prdím na ni 😀 

Ale zase, když se vidíme, stojí to za to! Máme za sebou z minulých let několik úžasných, spontánních výletů do Tater, společné Skotsko a plno dalšího.

Letos jsme spolu vyrazily do Jeseníků, na přespávačku do Jizerek a pár menších výletů! 🙂 

A já jsem moc ráda, že ji mám! ♥ 

Pokud smích prodlužuje život, tak já nikdy neumřu 😀 

Pavla – toho víc vlevo znám už téměř 11 let a Ondru…nooo hm 9 let?
😀

Pořádáme spolu plno výletů a akcí a vždy, ale vždy se děsně moc nasmějeme! Když nás potkáte na výletu, řekla bych, že víc vysmátou partu nepotkáte 😀 

Přeju  každému, aby měl někoho takového! 

Jo a jinak jsme letos byli v Tatrách a na lyžích v Krkonoších! 🙂 Něco se prostě stihlo 😀 

ROK 2021??

Jaké mám plány?

Upřímně….já plánuji hodně spontánně, takže se u mě plno věcí může měnit 🙂

Určitě si přeji zdravé srdíčko a nohy, a to samé i Vám 🙂
Mít okolo sebe rodinu a plno skvělých lidí, se kterými budu pořádat bláznivé výlety a akce.

A co se týče cestovatelských plánů, tak určitě:
TMB – Tour du Mont Blanc
– doufám, že to v roce 2021 vyjde – nechme se překvapit

Pak třeba Slovinsko, Norsko, Island, Jordánsko, Tatry, různé přespávačky – toho je 😀
Ale věřím, že to příští rok bude jinak, bude to velké překvapení! 🙂
Dyť říkám, že plánuju spontánně.

Já fakt nevím! 😀 Fakt si radši nic neplánuji, protože pak nejsem zklamaná, ale vždy mám plán B, C, D, E, F….. 🙂

Vy jste taky tak zvědaví 😀 A co je Vám potom, co budu dělat v roce 2021 😛 😛

Užijte si ho, neřešte kraviny, smějte se a….
„Dokud můžete, považujte svoje nohy za lanovku“

Těpic! 🙂

Jo a jinak se těším na svých 36 dní dovolené příští rok 😀

ROK 2019

Posted on

SOUHRN ROKU 2019:

1130 km v nohách, 32 výletů v horách, X propocených triček a gatí, odřená kolena a skvělé vzpomínky 🙂

Byl to skvělý rok, kdy jsem si splnila další sen, a to GR20 (nejtěžší trek Evropy), a tak jsem zase o něco více vystoupila ze své komfortní zóny. Poznala jsem opět plno přátel, zažila mnoho legrace a prostě, bylo to FAJN! 🙂 
DĚKUJU VŠEM, KTEŘÍ SE TOHO ZÚČASTNILI SE MNOU ♥ 

1. VÝLET | 6.1.2019 | DÍVČÍ KAMENY

14,8 km v nohách – plno sněhu – mlha – zmrzlé nudle u nosu = prostě fajn začátek nového roku 🙂 

Miluju toto počasí. Ono, když opravdu tu přírodu máte rádi, tak je Vám jedno jestli je slunce, mlha, zima či teplo. Pokud máte v hlavě aspoň trochu toho světýlka, tak víte, jak se do tohoto počasí a do hor připravit, a pak si to užijete, jak se patří 🙂 

Čímž myslím: vzít dvoje rukavice, dvoje ponožky, termosku s horkým čajem, zjistit si předpověď počasí, znát trasu apod. 

Prostě umět se v horách chovat! 🙂 

První výlet v roce 2019 jsem podnikla se Štěpánem, a jak jsem psala, tak jsme si to hodně užili! 🙂 Hory bez lidí, všude krásné obalené stromy a zmrzlý sníh ♥ 

   MAPA: https://mapy.cz/s/kapugujoma

2. VÝLET | 11. – 12.1.2019 | DOLOMITY

dohromady 24 km | zmrzlá prdel | propálená rukavice | velehory a slunce = pohádka 

Každé ráno, když přijdu do práce, tak zapínám hned webkamery z hor a předpověď počasí. A jen tiše závidím lidem, co jsou zrovna nahoře a já sedím dole u počítače 😀 To jsem takhle jedno pondělí zapnula předpověď počasí a koukám tak na Dolomity, že tam má být ke konci týdne úplný sajnšajn. Tak to se smutným srdcem píšu Štěpánovi…no a najednou se balíme a ve čtvrtek večer vyrážíme do Itálie 🙂 😀 Žeru tyhle spontánní výlety 😀

Ty dva dny tam byly dokonalé. Spali jsme v autě, a tedy musím uznat, že když jsem si chtěla dojít večer na malou, tak jsem si říkala: „vydrž to, vydrž to a nechoď tam.“ Nohy jsem měla několikrát omotané okolo sebe, jak se mi chtělo, ale „ne, nikam ani krok.“ 
Ale nedalo se to vydržet, nedalo 😀 V tomhle to mají fakt chlapi jednodušší. Vytáhnou ho ven a je to, ale já musela v těch -20°C ukazovat celou prdel. 

Dolomity mi v zimě připomínaly hodně Kanadu. Byla to nádhera. Člověk to ale musí zažít na vlastní oči. Byli jsme na klasice Tre Cime a u vodopádů Cascate di Fanes. Mačky se opravdu hodily! 🙂 V roce 2020 bych tam ráda vyrazila za krásného podzimu. 

MAPA 1. DENhttps://mapy.cz/s/hacokaraho
+ stejná trasa zpět

MAPA 2. DEN: https://mapy.cz/s/jufeboraho 
+ stejná trasa zpět

3. VÝLET | 20.1.2019 | OKRUH DÍVČÍ KAMENY 

29,2 km | hyperaktivní Nikča | né do toho kopce nejdeme | první setkání s mým budoucím chlapákem ♥ 

Na tomto výletu bylo 5 účastníků a mezi nima i můj chlap, se kterým jsem se tehdy prvně seznámila. Dnes mi říká, že tehdy neměl ještě pořádné vybavení na hory a šel v riflích, ale kvůli mě se mnou válel sudy, aby udělal dojem a týden pak ležel doma v horečkách 😀 :-* 

Káťa se mnou začínala po horách teprve chodit. Dnes už ví, že jí neříkám pravdu, když řeknu: „Ten výlet nebude tolik do kopce, tam nahoru se vážně nejde, už to bude za zatáčkou, už jen zvýšená rovinka.“

Vyšli jsme k Medvědím boudám – a pokud nejste moc zvyklí chodit, tak z Medvědína nahoru na Medvědí boudy to je vlastně pořád dost do kopce. A ve sněhu je to 3x výživnější. 
Káťa měla možná trochu pomyšlení, že to vzdá, ale já bych ji nenechala, věřila jsem jí. Každopádně viděla ten kopec dál před námi a ptá se: „To jako tam jo?“ 
Má odpověď: ………. nééééé……prosím tě, tam vůbec nekoukej 😀 

A kromě Tomáše a Máry s námi šla ještě Nikča, což je velmi hyperaktivní holčina 😀 Ona totiž nemá ráda, když nejde první, a tak pokaždé, když slyšela, že ji dobíháme, tak zrychlila. Jenže ona měla té energie pořád spoustu!! A to i do kopce. Prostě holka plná energie 🙂 

MAPA:
https://mapy.cz/s/buzorosabo

4. VÝLET | 21.1.2019 | K LABSKÉ BOUDĚ

12,2 km | nesnáším v zimě chodit na malou mimo chaty -_-

V odpoledních hodinách jsme si s Káťou vyrazili na krátký výlet do Krkonoš, a to z Horních Míseček na Labskou boudu.
Pokud nemáte moc času a chcete toho vidět dost, tak z H. Míseček na Vrbatovu boudu je to necelou hodinu.

Vsuvka:
Když vás v zimě na horách mimo chatu přepadne pocit jít na malou, tak jak to uděláte? Chlapů se neptám, ty to mají prostě vyřešený. A my ženský? Tak teď přímo na cestě se vyčůrat nechceš, protože chodí lidi. Tak hledáš místo, za jaký strom vlezeš. Jenže všude zasněžené stromy, takže když vystrčíš zadek, tak je to všude vidět a hlavně zajedeš až po prdel do toho sněhu, jak je ho tam hodně. Takže mokro prostě všude no… 😀  Do toho ti pak začne téct ještě nudle z nosu, no prima prostě! 😀


Kapesník jsem si po sobě samozřejmě odnesla 🙂 

Na Kátě se mi líbí, jak den předtím podala velký výkon na horách a druhý den chtěla hned znovu! 🙂 Vážně z ní mám radost, jak je plná energie 🙂 

TRASA: 
https://mapy.cz/s/jupudelome
+ stejná cesta zpět

5. VÝLET | 22.1.2019 | WAVEL

17,7 km
„To bylo málo.“
„Tak málo říkáš.“ 
„A komu tím prospěješ, co?!“

Nemohla jsem si pomoct, ale vzpomněla jsem si na tuto krásnou scénku z Pelíšků 😀 3 dny za sebou v Krkonoších. No je to málo, ale co si budeme povídat. Miluji být venku. A když je takhle hezky a Krkonoše jsou za zatáčkou, tak by byl hřích sedět doma. 

Ten den jsem se vydala s Lukášem na Sněžné Jámy. Proč Wavel? Tak se nazývá vysílač u Sněžných Jam. Ten, co je na obrázku 3x. 

TRASA: 
https://mapy.cz/s/lavecomoja

6. VÝLET | 17.2.2019 | VRBATOVA BOUDA

Snad nejpočetnější skupina, se kterou jsem šla za tento rok do hor. Bylo nás 7 🙂 7 prdelí vylezlo v sobotu z postele a vyrazilo na východ slunce k Vrbatově boudě. 
Krásně na to ráno umrzlo a pěkně to klouzalo, a tak se kluci vrátili v ten den do dětských let a sjížděli po prdeli od Mohyly Hanča a Vrbaty k Vrbatovce 😀 

MAPA: 
https://mapy.cz/s/pazuzoduru 
+ stejná cesta zpět

7. VÝLET | 18.2.2019 | MUMLAVSKÝ VODOPÁD

13,4 km | holky na podpatcích v zimě na horách 

Druhý den po východu slunce jsme s Káťou vyrazily na Mumlavský vodopád. Šly jsme z Rokytnice nad Jizerou. A můžu řícit, že tato cesta mě úplně neoslovila. Den to byl krásný, ale prostě…nevím, prostě ne 😀 Mumlavský vodopád byl zahlcený lidmi (ale tak, že se divím). Možná tak z rána by to stálo za návštěvu, ale jináč nic moc za mě 🙂 

Vsuvka:
Mumlavský vodopád (jeho okolí) bylo úplně pod ledem, prostě na mačky. Ovšem každý se tam chce vyfotit – na té ploše, co byla zmrzlá. A teď tam dorazí ta skupina (podpatky, mokasíny, kabátky s kožíškem apod.) A co je nejlepší? Koukat na ty stažený prdele a na to, jak se každé slečně rozjížděly nohy 😀 

MAPA
https://mapy.cz/s/gagunosako

8. VÝLET | 2.3.2019 | POPRADSKÉ PLESO

 

 Výlet v sobotu do Tater byl ten absolutně nejvíc spontánní výlet, co jsem kdy podnikla. V pátek ráno jsem v práci koukala na webkamery a předpověď počasí a koukám, že má být ten víkend v Tatrách fakt nádherně. Měla jsem původní plán jet se Štěpánem (toho už také znáte) na Malou Fatru. Počasí tam ale nevypadalo slibně, nechtělo se mi úplně do mlhy, tak jsem odmítla jet 🙂

Ale tak koukám, koukám a říkám si: „Hmmm, že bych vyjela sama, to se mi ale nechce.“ No volám Barče okolo 10 dopoledne a ptám se, zda by se mnou ten den nechtěla vyrazit večer vlakem do Tater 😀 Ona, že bohužel ne, že koupila kamarádce lístky do kina a půjde s ní, že to dala kamarádce jako dárek. (Pochopí někdo z vás, jak může dát někdo přednost kinu před horama???!! 😀 :D). Tak si říkám nevadí, pojedu sama. Za půl hodiny jsem si řekla sama sobě, že sama nejedu, že půjdu třeba do Krkonoš. Asi za hodinu volá Barča a říká: „Kašlu na kino, nemůžu tě nechat odjet do toho krásného počasí samotnou. Jedem.“ 😀 😀 

Tak píšu, že ok, ale že potřebujeme mačky a už je nemám dnes, kde sehnat. Barča to zařídila, dopoledne ještě slítla půjčit mačky a večer jsme se potkaly na nádraží a jely do Tater 😀 No blázni, ale ten výlet opravdu krásně vyšel a užily jsme si ho. Plán byl dojít až na Ostrvu. Tam jsme ale nedošly kvůli zdravotním komplikacím 🙂 Ale letos ji dáme!! 🙂 Došly jsme tak do půlky kopce pod Ostrvu 🙂 

Bylo slunce, byl sníh, my byly šťastné, že jsme venku v horách 🙂 Prostě tak to má být 🙂

MAPA: https://mapy.cz/s/rahekosuku
+ stejná trasa zpět

9. výlet | 23.3. – 24.3.2019 | Neznámé Krkonoše

 

Ten víkend jsem byla pozvána od Krkonoš na celý víkend, abych jim nafotila Krkonoše, jak je třeba většina lidí nezná. Protože, co si budeme, Krkonoše nejsou jenom Sněžka, Pramen Labe apod.

 

Ten víkend jsem se poznala s dalšími 3 fotografy 🙂 Moc parádní lidé, kteří milují hory stejně jako já 🙂 Společně s Radkem Drahným, který nás doprovázel celý víkend jsme navštívili místa jako Rozhledna Eliška, Lesní bouda v okolí Černé hory (což je ekofarma s velmi dobrou kuchyní), bývalou obec Sklenářovice a mnoho dalšího. Spali jsme v pohádkové chatě Hádek a na nejlepší knedlíky jsme zašli do restaurace „Na Kopečku“ v Horním Maršově, kterou naprosto zbožňuji a jezdím tam už od dětství 🙂

10. výlet | 30.3.2019 | Maly Staw

 

Slovensko se přijelo podívat na Krkonoše 😀 Aneb můj kamarád ze Slovenska Kristián ještě nikdy nebyl v Krkonoších, a tak jsem mu kolikrát nabízela ať se na víkend staví a zajdeme 🙂 Tak se stavil a já ho vzala na moje oblíbené Kozí hřbety a Maly Staw v Polsku. Joo já vím, Tatry to nebyly 😀 😀 ale i tak Kristian jistě čučel jak péro z gauče, jak krásné hory máme 😀 A doufám, že si najdu čas i já a on mi ukáže neznámá místa v Tatrách, kde není plno lidí a člověk si tam může užívat ten klid 🙂
MAPA: https://mapy.cz/s/nusubeceko
+ stejná cesta zpět

11. výlet | 19. – 22.4.2019 | Slovinsko

 

Začalo to tak, že voláme se Štěpánem a říkáme si, že bychom zase někam rádi vyjeli, ale nevíme kam, nechceme brát moc dovolený apod. Tak mě po chvíli napadá: „Hele, však budou Velikonoce a tam 2 dny volna u víkendu. Tak nespojíme to s něčím?“ Jasně! Spojíme! Slovinsko 🙂 Na Slovinsku jsem byla už minulý rok v tuto dobu a moc se mi tam líbilo, tak jsem si říkala, proč neudržet tradici 🙂
Musím říct, že teda cesta byla sranda 😀 Přijela jsem večer po práci ke Štěpánovi domů a v noci jsme vyjížděli. Do Slovinska jsem přijeli až další den brzo ráno. Jak jsem den předtím vstávala do práce a přes noc toho moc nenapsala, tak jsem v ten den, co jsme tam dorazili, byla úplně mimo 😀 V plánu bylo, že ten den první už třeba něco projdeme, ale místo toho jsme den spíš prochrápali 😀 První den jsme byli u jezera Zelenči, pak v okolí Bledu a k večeru jsme se přemístili k Bohinjskému jezeru, kde jsme měli po dva dny kemp 🙂 Večer jsme ještě dojeli ke kostelu Jamnik, který je hodně známý. Druhý den jsme prošli dolinou 7 triglavských jezer a třetí den jsme se byli podívat na východ slunce u jezera Bled.

 

VÍCE INFORMACÍ O CESTĚ PO SLOVINSKU NAJDETE U MĚ V ČLÁNKU:
http://hanajampilkova.cz/slovinsko-myma-ocima/

12. výlet | 10. – 20.5.2019 | Skotsko

 

S mou skvělou kamarádkou Barčou se známe už od doby, co jsme obě chodily na střední 🙂 Od té doby jsme spolu jezdily do Tater a maximálně na dva dny 🙂
Taky mi od té doby Barča majzla s foťákem a novým objektivem v TATRÁCH. Viď Baru.. 😀 😀 😀 To naše přátelství málem skončilo.. 😀 😀 A já jí za to jela fotit její důležité sportovní závody. Vzala jsem foťák, ale už omylem ne kartu 😀 😀

 

No a tedy řekly jsme si, že to chce něco většího než dva dny v Tatrách 🙂 SKOTSKO 🙂 Naše vtipné a silné duo tedy vyrazilo vstříc Skotsku na 10 dní 😀 Zažily jsme tam plno srandy, kterou nikdo nepochopí. Ožíraly nás mušky a my při tom tancovaly na písničky Michala Davida 😀 Zpozdil se Bradavický Express, ale my si to užily úplně nejvíc! ♥ Barča je skvělý člověk, co nezkazí žádnou srandu a bylo skvělé s ní přednášet o našem výletu po Skotsku 🙂

Navštívily jsme toho hodně 🙂 The Kelpies, Fort William, Isle of Skye, Portree, Neist Point, Glenfinnan Viaduct a mnoho dalšího 🙂
VÍCE O NAŠÍ CESTĚ PO SKOTSKU U MĚ V ČLÁNKU:
http://hanajampilkova.cz/skotsko-myma-ocima/

13. výlet | 2.6.2019 | Krkonoše okruh

 

Toto byl okruh, který byl velký 38 km 🙂 V červenci jsem měla odjíždět na přechod Korsiky, a tak jsem chtěla potrénovat 🙂 Ten den byl úžasný. Vyrazila jsem opravdu brzo ráno s prvními paprsky slunce. Miluju, když vyjdu brzo ráno 🙂 Nikde nikdo, vy si tu atmosféru užíváte sami. Do toho prozpěvují ptáci, první paprsky slunce osvětlují krajinu a lehký červnový větřík Vás doprovází. Nádhera. Na tohle ráno hodně vzpomínám 🙂 Jen já a hory 🙂 Jako musím říct, že poslední 3 km už jsem se těšila k autu, ale splnila jsem si, co jsem chtěla a jsem spokojená 🙂
Měla jsem s sebou trekové hole 😀 Protože, co si budeme povídat. S těžkým báglem a trasou 38 km jsou hole potřeba 🙂 Dřív jsem je hanila, teď jsem za ně děsně ráda 🙂 Potkala jsem i postarší páreček, míjela jsem je a pán dodal: Tak mladá a už hole! Nemusela jsem nic říkat, protože se do něj stačila pustit jeho paní: „Mlč! Vůbec tomu nerozumíš! Víš, jak to usnadní chůzi, máš lepší stabilitu těla a tak?“ Víc jsem neslyšela 😀 😀

 

Mnoho lidí se pozastavuje i nad tím, že si absolutně nemohu užívat hory, že musím být rozlámaná, když jdu tolik km apod. Jsem v horách skoro každý víkend a mé tělo je zvyklé. Umím si to užívat dle svého. Jsou lidi, co nechodí moc do hor a po 24 km vypouští duši. Nemám proti tomu nic. Každý nechce chodit každý víkend do hor a stačí mu to 1x za 3 měsíce třeba 🙂 Proto jsou pak i po 24 km hotoví. Já si jdu tak, abych neumřela, abych si to užila, a to si splňuji 🙂 PROSTĚ JE TO KAŽDÉHO VĚC 🙂 TAKŽE UŽÍVÁM SI TY HORY ♥♥
MAPA: https://mapy.cz/s/cajalukuve

14. výlet | 9.6.2019 | VT – Ostrva

 

Tenhle výlet jsem si děsně užila, páč se mnou jeli 3 chlapi na výlet no a já jako ženská jsem si to túúze užívala 😀
Mára, Tom a Tom + hromada pavouků, co šla s námi 😀
A teď si pojďme položit otázku. Povedlo se někomu v pohorách zvrtnout si nohu? Ne? Tak jsem první blbá! 😀 Nevím, jak se mi to povedlo. Nejdřív mi tam křuplo, ale šla jsem dál, pak se mi to stalo ještě jednou a to jsem to k autu už došla v bolestech trochu 😀 Každopádně jsem to doma zaledovala a nožka měla klid. Do doby než jsem si ji v Krkonoších zvrtla znova (ale o tom až někde dole) 😀
Víte, co fakt mám ráda? Když vezmu do Vysokých Tater člověka, co tam je poprvé. Strašně ráda pozoruji, jak se mu to moc líbí, jak je spokojený apod. 🙂
Jak jsem zvyklá jezdit do Tater nočním vlakem, tak tentokrát jsme jeli přes noc, ale autem 🙂 Mimo jiné při tomto výletu mě Mára naučil jednu větu: „neznám bolest.“ 😀 Ti pitomci si dali na začátku června nohy do plesa v 1884 m.n.m. a soutěžili, kdo tam ty nohy nechá nejdýl 😀 😀 Mára pak tu bolest už opravdu necítil 😀 Nebo spíš Tomáš 😀
Jo a ti pavouci! Jdete po těch balvanech a pod vámi se ukazují ty velké černé koule, které lezou po těch šutrech 😀 Fuj! 😀
MAPA: https://mapy.cz/s/fotozahore

15. výlet | 23.6.2019 | okruh Maly Staw

 

DEN, který si zapíšu do kalendáře! Aneb uhnala jsem Nikču po horách 😀 Pamatujete na Nikču? Na toho blázna z 3. výletu? Na tu, která nemá ráda, když ji někdo předběhne? 😀 Tak já ji v ten den předběhla. Jak mě hřálo u srdíčka, že konečně nemůže a můžu jít první 😀 😀
Néé Niki! Víš, že je to sranda 😀
Společně s Káťou (kterou už moc dobře znáte) a Nikčou jsme se ten den vydaly přes Luční boudu k Malému Stawu v Polsku a odtamtud zpět do Špindlu 🙂 Ze začátku tedy pěkně foukalo a bylo zataženo, ale postupem dne jsme se opékaly na sluníčku 🙂 Nádherný den! Možná bych ho zařadila v Krkonoších mezi ty těžší, protože při této trase jdete pár strmějších kopců nahoru a dolu 🙂
MAPA: https://mapy.cz/s/cusanumumu

16. výlet | 4. – 7.7.2019 | Vysoké Tatry

 

Jedno Vám v životě moc přeji, a to, abyste měli tak skvělé přátele, jako mám já. Pavel je můj největší kamarád, kterého už beru jako svého bráchu. Neustále se smějeme, když výletujeme (a nejen když výletujeme) můžeme si všechno říct apod. Ondra je skvělý parťák do hor, díky kterému prožiju dlouhý život, protože se neustále směju i s ním 😀 A co může být lepší než si naplánovat prodloužený víkend s těmahle dvěma 😀 V pátek byl svátek a my si vzali ještě ve čtvrtek volno a vyjeli do Tater 🙂 Chtěla jsem o tomto výletu napsat článek, protože je toho tolik, co bych o těch skvělých čtyřech dnech mohla napsat.

 

Na výborné večeře jsme chodili do Koliby ve Starém Smokovci! Velmi výborná záležitost ta svíčková a ty halušky tam ♥
Ubytováni jsme byli v penzionu V Nové Lesné (Pro mě nezvyk toto spaní. Protože většinou spím pod stanem 😀 )

A teď jeden příběh z našeho jednoho dne 😀 😀 😀
Jeden z našich cílů byl Slavkovský štít. Kluci, že na Hrebienok pojedou lanovkou a odtud se vydáme pěšky. Já teda, že v žádném případě lanovkou nepojedu!! A že tedy vyjedu z ubytka dřív, nakoupím si svačinu, dojdu na Hrebienok a počkám na ně. Kluci tedy vyjeli dýl (nechtělo se jim taky vstávat 😀 ) abych měla náskok. Nakoupila jsem si svačinu, dojdu na Hrebienok okolo půl 9 a čekám na kluky. Je něco před 10 hodinou dopoledne a kluci nikde (mimo jiné cesta na Slavkovský štít zabere i 4 hodiny, takže byl nejvyšší čas vyjít). Volám a kluci, že je problém s lanovkou, že jim neberou Gopassy a že ať jdu sama. Tak jsme dovolali a já s rudýma vočima a s chutí oba dva fláknout po palici jsem vyrazila sama nahoru 😀 😀 „Co si myslí? Že jako půjdu sama? To jim je jedno, kdyby se mi cestou něco stalo? Ale co! Jsem statná holka. Jáá se na ně můžu vyprdnout, to zvládnu.“ Cestou jsem vychladla, dorazila jsem až na vrchol a klukům posílám sms, že už jsem nahoře. A oni, že už jsou skoro v půlce 😀 Tak píšu: „Cožeee?? Vy jste nakonec šli?“
Jo vyrazili! Setkali jsme se pak pod vrcholem, kde jsem jim pohlídala batohy a kluci si to vyběhli nahoru bez báglů. Cesta dolů byla teda příšerná! Ten Slavkovský štít jej fakt humus. Uťapaný jsme došli na Hrebienok, dali jsme kofolu a já jsem pronesla: „Tak já jdu dolů kluci už teď. Ať na mě nemusíte čekat.“ A Ondra na to: „Cožee?? Ty nepojedeš lanovkou? To seš blázen.“
JÁ PROSTĚ LANOVKAMA NEJEZDÍM!! 😀 😀
Vyrazila jsem teda opět dolů sama a plán byl, že se teda sejdeme dole u lanovky. Akorát docházím dolů k lanovce a v tom telefon od Pavla: „Noo Pavle copak? Já už jsem akorát došla.“
Pavel: „Víš Hani, ta lanovka nejede, technické problémy. Jdeme pěšky.“
😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
Musela jsem je fakt vysmát!! 😀 Ten den byl boží! 😀 Kluci si to pěkně vyžrali a strašně jsme se tomu pak zasmáli 😀

Už se těším na další výlet s nimi! 🙂
MAPA: https://mapy.cz/s/dotenaboce
+ stejná cesta zpět
MAPA: https://mapy.cz/s/jeraluvovo
+ stejná cesta zpět

17. výlet | 19.7.2019 | Krkonoše

 

Tentokrát jsem vyrazila spíše za odpadky. Víc jsem sbírala než bych fotila 🙂 Ono mě totiž fakt nebaví koukat na ten bílej sajrajt, co tam po příkopech a pěšinách leží.
Je to úplně normální si vzít na cestu takový pytlík a zabalit si pak do něj použité kapesníčky, když to na vás náhodou přijde i mimo chatu. Dělám to běžné a světe div se fakt nesmrdím apod. 🙂
Plno lidem to přijde fakt nechutný, oka, ale co po Vás zbude? 🙂 Skládka.
MAPA: https://mapy.cz/s/hopojolulu

18. výlet | 28.7. – 11.8.2019 | GR20

 

GR20
Calenzana – Conca | 180 km napříč Korsikou

O tomto přechod Korsiky se dočtete v mém článku. Zde na těchto webových stránkách v rubrice „Na cestě“ a s názvem článku „GR20 mýma očima“
Nemá cenu zde znovu vypisovat, jaké to bylo. Bylo to velmi náročné. Občas mi ujela i nějaká slza. Kolena mě po tomto treku bolely ještě 2 týdny. Je tam plno horolezeckého lezení.
Tento trek není pro člověka, který nechodí aktivně po horách. Pokud si třeba říkáte, že to je podobné jako Tatry. Absolutně ne! Je to daleko těžší. V Tatrách máte aspoň cesty. Tady žádné cesty nejsou. (Tedy zejména na severní straně)

 

Petr byl můj parťák, který se mnou strávil celou tu dobu na GR20! 🙂 Věřím, že mě měl třeba i plné zuby 😀 Každopádně to se mnou a s mými nervy vydržel a opravdu je to skvělý parťák na cestování! 🙂 Já si vždy v duchu nadávala, když si cestou do kopce prozpěvoval a já fakt nemohla 😀 „To není možný!! Já už tu nezvládám ani dýchat a on si ještě prozpěvuje.“ 😀 😀
Nesmrtelný člověk 😀

RADA Z GR20: Pokud si chcete dát na celou čokoládu, kterou sníte, uvařený vajíčka, tak to nedělejte. Poserete se! 😀
Předposlední den na GR20 jsme si chtěli uvařit vajíčka s čočkou. A než se to udělalo, tak jsem měla už takový hlad, že jsem na posezení snědla celou čokoládu. (Petr říkal ať to nedělám, že mi nebude dobře. Odpověděla jsem mu, že za těch 10 dní jsem si zvykla na vše). No, byla jsem ráda, že ta cesta dál pak nepokračovala do kopce! 😀

VÍCE O PŘECHODU GR20 U MĚ V ČLÁNKU:
http://hanajampilkova.cz/gr20-korsika/

19. výlet | 25.8.2019 | Śnieżne Stawki

 

Časem se mnou už nikdo nebude chodit na hory 😀 Protože každý bude vědět, že když řeknu: „Bude to jen zvýšená rovinka“ tak bude vědět, že kecám 😀
Káťa! Moje super parťačka, která to se mnou snad nikdy nevzdá, i když moc dobře ví, že ji těmi větami (za zatáčkou tam budeme, jen zvýšená rovinka, tam nejdeme) věším bulíky na nos 😀
Janča….alá liliputík 😀 Ona je prostě jenom o trošku víc malinkatější než ostatní 😀 Na té bylo po těch výživných 25 km znát, že jsem jí dala vcelku zabrat. Janča není zvyklá chodit po horách. Vyrazí se mnou tak 1x za rok. Ovšem! Když to porovnám se sebou a se začátky, kdy jsem začínala a jak mi to nešlo, tak to Janča ty kopce oproti mně a mým začátkům vyběhává.
Ten den jsme utekly i menší bouřce a já posbírala i zdejší odpadky, které ty prasata za sebou nechávají. Až si příště někteří budete dávat fotky na instagram či fb, jak super bylo na horách, můžete pak dát fotku i toho, jakou skládku jste za sebou nechali 🙂 Ale na to už nemáte odvahu 😀 😀 😀 😀
MAPA: https://mapy.cz/s/conovagozo  

20. výlet | 1.9.2019 | Maly Staw

 

Byly neskutečně parné dny tam dole, a tak jsme si řekli, že vyrazíme k nám nahoru a trošku si oddychneme od toho vedra. Tak jsem se opálila víc, než jsem se opálila u nás dole a tekl ze mě pot víc, jak dole 😀 Každopádně výlet byl pamparádní. Dali jsme si takovou menší procházku po Krkonoších. Asi se nikdy nepřestanu divit tomu, kolik lidí v keckách, s kabelkami a ve svetříkách apod. vyrazí do hor 😀 Jooo hele teď tam před vámi zakopávají, smrděj těmi různými parfémy, v kabelce psa. To by jeden buď brečel, kam to spějeme nebo se smál, že tohle fakt už není možný 😀
A jako vždy jsem si na Luční boudě dala výborný oběd, byli jsme maximálně spokojeni a mohli jsme vyrazit k domovu 🙂
MAPA: https://mapy.cz/s/godesenuva

21. výlet | 9. – 12.9.2019 | Přechod Šumavy

 

Škemrala jsem až jsem ho uškemrala.
Zbýval mi týden dovolené a já přemýšlela, co s ním. Tak jsem Máru tak ukecala a uškemrala až se mnou vyrazil na Šumavu a rovnou na přechod Šumavy 🙂 V plánu jsme měli nejdříve něco okolo 120 km, ale ušli jsme 103 km. Časově jsme to nestíhali a hlavně jsme na začátku měli problém s mašinou 😀
Každopádně výlet byl naprostá bomba! První den jsme teda zmokli jako slepice 😀 Do batohu se mi prokousaly myši a pak se pustily i do stanu, ale to se jim díky bohu moc nepovedlo 😀 A sežraly mi asi 2 proteinové tyčinky za 40 Kč! Potvory! 😀 Aneb za nájem se platí.
A Mára mě neuhnal, a tak mě má pořád na krku. Ale chybělo málo. Ty jeho dlouhý nohy jsou fakt dlouhý 😀 Ale mrskala jsem nožičkami, abych ho nenechala všude dobíhat prvního 😀

 

VÍCE INFORMACÍ O PŘECHODU ŠUMAVY V MÉM ČLÁNKU:
http://hanajampilkova.cz/prechod-sumavy-9-2019/

22. výlet | 21.9.2019 | Jizerky – Smrk

 

Další víkend a další možnost vyrazit za výlety plných dobrodružství. Márovi nebylo moc dobře, takže výborná příležitost vzít ho na hory odrovnat ještě víc než byl doteď 😀 Moc dobře vím, že Mára je nesmrtelný, jak říká a všechno dá „jak nic“ i když mu je blbě 😀 Takže prostě musel jít, i když jsem věděla, že mu není dobře 😀

 

Dorazili jsme na Smědavu a odtud začala naše krásná procházka po Jizerkách 🙂 Jakmile se po půlce cesty začal terén zvyšovat a šlo to trochu do kopce, tak já ztrácela Máru a po chvíli za mnou už vůbec nešel 😀
Ale dávala jsem na něj pozor a vždy si hlídala, že fakt za mnou jde. To máte tak, když prostě chlap nepřizná, že mu je blbě a jde přes všechnu bolest 😀 Vždy mě pak celej bílej došel a pronesl větu: „Je mi dobře.“ 😀 A pak už nepronášel nic 😀 😀
Ale zvládl to! Nemusela jsem ho poponášet k autu. Je to kabrňák! 😀 🙂

Mára mě zabije až si toto bude číst 😀 😀 Promiň 😀
MAPA: https://mapy.cz/s/foberukado

23. výlet | 22.9.2019 | Krkonoše – Ptačí kameny

 

S Káťou po měsíci opět na výletě. Vyrážely jsme brzo ráno, protože jsem měla ještě nějaké zařizování v Krkonoších a pak jsme se vydaly na krátkou odpolední procházku. Tentokrát jsem šla jednu cestu poprvé, která se mi moc zalíbila. Je to cesta okolo Ptačích kamenů. Nádherné výhledy na Krkonoše – krásná lehká trasa (můžu všem doporučit). A také doporučuji to, že co si do hor přinesete, to si taky odnesete. JAKOŽE I TY PAPÍROVÝ A VLHČENÝ KAPESNÍČKY 🙂

 

Ten den jsme se s Káťou strašně zbarvily borůvkami 😀 Byla to sranda. Lidi, co nás potkávali, tak se smáli a jeden kluk říkal: „Jéé hele mami, indiánky.“ 😀 Chtěly jsme ho taky zmalovat, ale to se nám bohužel nepodařilo 😀

Opravdu to byla jenom procházka 🙂
MAPA: https://mapy.cz/s/cogufobabu

24. výlet | 29.9.2019 | Dvoračky

 

„Pršíííí!!! Takže zůstaneme doma Hančo?“
„Ještě jednou se opovaž říct přede mnou tuto sprostou větu.“ 😀 😀

 

Já chápu, že většina lidí zůstane v tomto počasí doma pod dekou, s kakaem v ruce a kouká na televizi nebo čte knížku. Ono to k tomu svádí. Občas to taky udělám, ale spíše vyrazím do hor! 🙂 A to kór, když je podzim. Proč? Protože to má ale kurňa úžasnou atmosféru. Ta mlha, ty barvy, to nebe! ♥ To jsem z toho vždy úplně poprděná.
Tentokrát jsme vyrazili do Rokytnice nad Jizerou a pokračovali odtud směrem na Dvoračky přes Studenov. Trasa opravdu velmi lehká pro každého 🙂 Vede to hlavně po asfaltce, takže můžete i s kočárkem.

Ovšem! Z Dvoraček po žluté k rozcestníku „Nad Světlankou.“ 😀 😀 To si zkuste! To je takovej sešup dolů po té asfaltce, že jsem se bála, že mi to ujede i tam, jak to bylo kolmo dolů 😀
MAPA: https://mapy.cz/s/fupavacuko

25. výlet | 6.10.2019 | Krkonoše – první sníh

 

A další víkend, a tak další výlet do hor ♥
Miluju zimu nejvíce ze všech ročních období! Mám ráda ten studený vítr, křupání sněhu pod nohami, paprsky, které se třpytí ve sněhu apod. Vy, co to taky milujete, tak víte, o čem mluvím. No a tak přišel první sníh do Krkonoš (samozřejmě druhý den skoro zmizel :D). Já si ho ale chtěla jet užít! :)A Káťa, že pojede se mnou! Tak jedem! 🙂

 

Mimo jiné Káťa vyjela za houbama, a ty byly lehce zmrzlé 😀 Oká! Visely na nich ještě rampouchy 😀 😀 Takže smůla. Ale upřímně to štvalo i mě, protože tam bylo takových hub, ale takových! 😀 No prostě k naštvání 😀
Výlet to byl senzační! Prostě neuvěřitelné. Kousek dole barevný podzim a nahoře sníh a zima. Úžasné, co ta příroda dovede.

A pokud neradi chodíte moc po horách a menší procházka Vám stačí, tak tohle je ideální pro vás 🙂
MAPA: https://mapy.cz/s/gevetudura

26. výlet | 13.10.2019 | východ slunce – Vrbatova bouda

 

Psala mi kamarádka Lucka, že s další kamarádkou Luckou jedou na východ slunce, tak zda se nechci přidat 🙂

 

Řekla jsem ano nebo ne? 😀 😀
Tak JASNĚ ŽE JO! 😀  Přidal se k nám ještě Mára a vyrazili jsme brzo ráno 🙂 Celou cestu jsme prokecali nad čím jiným než kdo má jaké plány na příští rok, s jakou výbavou na hory jsme spokojeni a tak dále. Prostě horáci na horách 😀

Východ bylo eňo ňůňo! Ale co zjišťuju, tak příště musím jít na východ kousek k Pančavskému vodopádu, protože tam to je úplně žůžo labůžo 😀
Šli jsme společně všichni až k Labské boudě, kde jsme se od sebe trhli (ono dávali Velkou pardubickou a holky jsou nejen horalky, ale i holky od koní, takže nemohly chybět u televize 😀 což chápu). Já s Márou pokračovala dál 🙂
Vyrazili jsme vstříc podzimním Krkonoším a den si užili 🙂
MAPA: https://mapy.cz/s/bugusojubu

27. výlet |19. – 20.10.2019 | Šumava

 

Po měsíci zpět na Šumavu. Inu tehdá se mi tam moc líbilo, když jsme šli přechod Šumavy 🙂 Káťa, moje skvělá kamarádka měla narozeniny, a tak jsem jí nadělila výlet na Šumavu 🙂 Ubytování jsme měly ve Volarech a v sobotu jsme první den odtamtud jely na Modravu, kde začal náš pohodový výlet směrem na Poledník a zpět 🙂
Ta cesta je tam neuvěřitelně pohodová, takže pokud nejste moc zvyklí chodit, tak bych řekla, že těch necelých 25 km pro Vás bude pohoda 🙂
Druhý den (odjezdový) jsme se potom jely podívat na Chalupskou slať (místo, které je na Šumavě hodně známé). Je opravdu nádherné. Moc se mi tam líbilo. Navíc jsme chytli úžasný podzim na Šumavě 🙂
Možná by někdo tvrdil a bude tvrdit, že na víkend na Šumavu je hovadina, ale prostě milujeme spontánní výlety a neřešíme vzdálenosti 😀
My jsme schopné jet i 170 km na konzert (na otočku) 😀
MAPA: https://mapy.cz/s/nopavemego

28. výlet | 26.10 – 27.10.2019 | Neznámé Krkonoše

 

Už podruhé v letošním roce jsem mohla strávit víkend s Krkonošema 🙂 Jako bych tak jiné víkendy netrávila, říkáte si 😀 Ovšem tento víkend má lidem přiblížit Krkonoše trochu jinak než je znají.

 

Oká! Mumlavský vodopád zná asi každý! 😀 Ale Rozhlednu U borovice, Klokotivý vodopád, Bílou skálu a dál? Kolik z Vás zná tato místa? 🙂
Poznala jsem super lidi ten víkend a plno nových míst 🙂 A hlavně krásných míst, kde není živáčka 🙂

29. výlet | 23.11. – 25.11.2019 | Neznámé Krkonoše

 

30 NE! Fakt jsem se ten měsíc neválela doma, ale chodila jsem různě po skalách, zkoušela ferratu, zkusila si i 100 km / 24 hodin, což jsem nedala, protože počasí bylo hnus. A prostě jsem na těchto akcích neměla foťák, takže jsem skočila až k akci po měsíci, a to NEZNÁMÉ KRKONOŠE 🙂

 

Opět jsem se setkala s Radkem Drahným z KRNAPU a objevovala tak